Адміністрація Обами будує систему за принципом радянських доносів

Адміністрація Обами будує систему за принципом радянських доносів

Заради запобігання новим витокам інформації США готові застосувати досвід КДБ. Так, у США стартувала програма «Insider Threat» («Внутрішня загроза»).

На сайті програми «Insider Threat» повідомляється, що до бажання розсекретити важливу інформацію людей може підштовхнути жага наживи, ідеологічні причини, а також шантажПрограма передбачає, що чиновники усіх федеральних відомств Штатів будуть стежити за своїми колегами, відзначати будь-які дивності у їх поведінці і повідомляти правоохоронні органи про тих співробітників, які потенційно могли б «злити» які-небудь секретні урядові дані, повідомляє ТСН.

«Необхідно звертати увагу на загальний психологічний стан людини, проблеми у стосунках на роботі і в сім’ї, нестандартний графік роботи, а також раптові поїздки за кордон», – розповідає співробітник департаменту контррозвідки США Джин Барлоу.

На сайті програми «Insider Threat» повідомляється, що до бажання розсекретити важливу інформацію людей може підштовхнути жага наживи, ідеологічні причини, а також шантаж.

Більшість експертів вважають: «Insider Threat» фактично спонукає колег шпигувати один за одним. Крім того, ефективність методів не доведена на практиці.

«Це абсолютно неефективний спосіб виявити потенційних злочинців. Він не має нічого спільного із забезпеченням національної безпеки. Наприклад, міністерство праці, управління з контролю за продуктами і ліками, департамент охорони здоров’я не мають жодного відношення до держбезпеки. Проте, в рамках «Insider Threat» люди будуть змушені доносити один на одного, щоб звести особисті рахунки або отримати просування по службі», – заявив журналіст Дейв Ліндорф.

Як повідомлялося раніше, меморандум керівника ЦРУ про запобігання витоку секретних даних було злито у ЗМІ.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *