Адміністративна реформа на місцях: Тернопільський район уже почали ділити

Адміністративна реформа на місцях: Тернопільський район уже почали ділити

Схоже, децентралізація влади на місцях почалася не з того, що обіцяли у столиці. А обіцяли, насамперед, надати більше повноважень територіальним громадам на місцях.

А ще прем’єр-міністр Арсеній Яценюк переконливо заявляв про те, що облдержадміністрацій як таких взагалі не буде, повноваження цього переобтяженого людським ресурсом і часто неефективного чиновницького органу передадуть виконавчим комітетам. Та слово – горобець, взяло та й полетіло. Тим часом у центральної влади геть нова фішка – повна реорганізація адміністративно-територіального устрою, яка передбачає три рівні адмінреформи із ліквідацією областей. Імовірно, що Україна буде розділена на 9 регіонів. Один з них – Подільський – утворять наша Тернопільська, Хмельницька та Вінницька області. Адміністративна реформа передбачає також укрупнення районів – замість 468 нині діючих має з’явитися лише 100 округів (повітів). Третій рівень адмінреформи торкнеться діючих місцевих громад – після добровільно-примусового об’єднання їх має залишитися не більше 750.

Завдання уряду провести адміністративну реформу до жовтня – саме на кінець цього місяця заплановані місцеві вибори на новій територіальній основі. Найцікавіше те, що, образно кажучи, низи про ці, можливо, і дуже добрі зміни, практично нічого не знають. Лише один штрих: не так давно в область на нараду-семінар, де йшлося про добровільне об’єднання сільських та селищних громад, приїжджали заступник міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, добре відомий на Тернопільщині Вячеслав Негода, і директор інституту розвитку територій, експерт з питань децентралізації влади Юрій Ганущак. Участь у цій нараді, крім голів ОДА та обласної ради, а також голови Тернопільського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, сільського голови приміських до Тернополя Байківець Анатолія Кулика, взяли чиновники ОДА. Жодного сільського голову з усієї області на це зібрання не запросили!

А тим часом при Тернопільській ОДА уже створений Офіс реформ. На одному із засідань робочої групи обговорювали об’єднання громад Тернопільського району. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної державної адміністрації Іван Крисак, заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, виконувач обов’язків заступника голови обласної державної адміністрації Іван Бабійчук, директор Офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук, представники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів облдержадміністрації та експерти Офісу реформ.

Директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження облдержадміністрації Володимир Харченко запропонував для ознайомлення та обговорення Схему центрів адміністративних громад області та межі можливих громад у Тернопільському районі.

«Усі населені пункти, які розташовані у межах 20 кілометрів від Тернополя та мають дороги з твердим покриттям, можуть бути включені до складу Тернопільської територіальної громади, – констатував Володимир Харченко. – Таким чином, Тернопільська громада накриває весь Тернопільський район. Також ми ще плануємо сюди включити населені пункти, які тяжіють до Тернополя: Великий Ходаків і частина сіл в районі Малашівців. Тут є присутні керівники територіальних громад, тому для нас важливо почути їхню думку, де вони бачать центри територіальних громад».

Присутні сільські голови зазначили, що вони мають бажання створити менші, але самодостатні громади. Таким чином виявили бажання створити громади з адміністративними центрами у Бірках, Байківцях, Великих Гаях, Острові. Найближчим часом ці громади повинні подати на розгляд робочої групи паспорти територіальних громад. Чи знають самі жителі названих сіл, що їх чекає після такої реформи, – навряд. Чи будуть їсти нарешті обіцяний хліб з маслом, чи знову отримають журавля у небі?

Зіна КУШНІРУК.

Автор

Зіна Кушнірук

Редактор




Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *