Браконьєри з електровудками «нарибалили» на Тернопільщині на 40 тис. грн.

Браконьєри з електровудками «нарибалили» на Тернопільщині на 40 тис. грн.

ryba

Днями працівники «Тернопільрибоохорони» та міліціонери затримали трьох чоловіків, які ловили рибу електровудкою на території Чистилівського заказника. Брайоньєри наловили 14 кілограмів риби. Збитки становлять 44 тисяч гривень.

– Ми  вражені тим, що браконьєри наловили таку велику кількість дрібної риби, – розповідає головний державний інспектор сектору оперативної роботи «Тернопільрибоохорони» Андрій Гатала. – Довжина найбільшої становила близько 20 сантиметрів. Наприклад, було десять щук вагою 75 грамів. Не розумію, що з нею можна робити. Однак такий вилов приніс значну шкоду природі. Сюди з Тернопільського озера піднімається вся риба на нерестилище. Тож це правопорушення завдало збитків всьому нашому озеру.

Троє браконьєрів, які ловили рибу електровудкою, – мешканці Чистилова, їх подвір’я прямо перед водою, затримали чоловіків навпроти їх будинків.
– Збитки становлять 44 тисячі гривень тільки по рибі, – зазначає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик. – Зараз ми звернулися в іхтіологічну службу, адже риба мала нереститися, в ній була ікра і, можливо, у сумі збиток варто врахувати, яке вона могла б нести потомство.

Браконьєрів з електровудками в Тернопільському районі затримали вперше. Найчастіше такі порушення трапляються на Борщівщині.
Працівники Тернопільського райвідділу міліції відкрили кримінальне провадження. Відомості внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань. Правопорушникам загрожує штраф від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів або обмеження волі до 3 років.

rybaa

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *