Чому депутатам байдужі людські життя

Чому депутатам байдужі людські життя

Через неприйнятий бюджет півтори сотні мешканців Тернопільщини опинилися наодинці зі страшною недугою

17102013-1Десятимісячні «канікули» депутатів обласної ради та неприйнятий бюджет вже давно стали невід’ємним елементом життя краю. Пора вже б задуматися про новий бюджет, а тут і минулорічного немає. Депутати мають гонор і власні амбіції, але страждають від цього прості мешканці. Саме вони можуть не дочекатися швидкої допомоги через відсутність пального, саме вони не мають відремонтованої дороги біля своїх осель, адже для того, щоб почати роботи, потрібне рішення облради. Таких прикладів можна навести багато. З кожним днем, тижнем і місяцем ціна байдужості народних обранців стає все вищою. До прикладу, на даний час під загрозою функціонування гемодіалізного відділення обласної університетської лікарні.

– Сьогодні на апараті штучної нирки у відділенні перебувають 113 пацієнтів, ще  32 отримують допомогу на базі Копичинецкої ЦРЛ і 9 пацієнтів – методом перитонеального діалізу, – каже керівник закладу Василь Бліхар. – Наявні кошти дозволять лікувати таких хворих лише до листопада. Водночас, до кінця року треба провести 3699 сеансів гемодіалізу. Середня вартість одного – 559,43 грн. Загалом необхідно понад 2 мільйони гривень.

Тернопільські чиновники та лікарі зібралися разом у стінах університетської лікарні, щоб обговорити цю загрозливу ситуацію.

– Брак грошей на бензин чи запчастини автомобілів швидкої допомоги, відсутність коштів для гемодіалізу та інших вкрай необхідних пацієнтам медичних послуг, викликаних неприйнятим бюджетом, є для краян смертельно небезпечними, –зазначив перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський. – За такі наслідки, спричинені колективним саботажем сесій, депутати мають нести особисту відповідальність.

Сергій Тарашевський запропонував провести благодійну акцію зі збору коштів на проведення процедур гемодіалізу, від яких залежить життя  майже півтори сотні мешканців Тернопільщини, та звернувся до депутатів усіх рівнів, чиновників, представників бізнесу, всіх небайдужих тернополян з проханням про допомогу.

Самі хворі про те, що коштів на гемодіаліз може не вистачити, не знають. Мабуть, медики не хочуть засмучувати своїх пацієнтів поганими новинами. Адже їх пенсій, зарплат може вистачити лише на 2-3 процедури.

Захар Халуп’як з Монастириського району приїжджає у Тернопіль тричі на тиждень. Доводиться прокидатися в п’ятій ранку, а повертається додому о 17-18 годині. Процедура діалізу триває чотири години.

– Було би дуже добре, якби діалізний центр відкрили у Бучачі, – каже чоловік. –  Дуже важко добиратися в Тернопіль за 100 кілометрів нашими дорогами. Їдемо іноді дві години в один бік. Подекуди доводиться чекати на автобус. І так тричі на тиждень.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Руслана Мостового, область працює над тим, щоб відкрити  діалізні центри на півдні та півночі області – у Кременці та в Бучачі.

– Вони почнуть працювати вже в наступному році, – переконує чиновник. –  Однак нині, через неприйняття бюджету, медицині області не вистачає майже 15 мільйонів гривень. Із них 2,5 мільйона – на проведення процедур діалізу. Ми шукаємо шляхи виходу з цієї ситуації і сподіваємося вирішити це питання.

«Наш день» також сподівається, що хворих не залишать наодинці з їхніми проблемами і, можливо, ця ситуація допоможе депутатам обласної ради пригадати свої виборчі обіцянки та нарешті почати працювати.

 

Усі небайдужі можуть долучитися до благодійної акції збору коштів на проведення гемодіалізу і перерахувати кошти на рахунок:

КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня», код ЄДРПОУ 02001311, р/р 35421003001456 у ГУДКСУ в Тернопільській області, МФО 838012.

 

Юля ТИМКІВ.

 

Автор




Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *