Чотирьох російських десантників 331-го полку застрелив віруючий солдат. 331-ий полк брав участь в агресії проти України

Чотирьох російських десантників 331-го полку застрелив віруючий солдат. 331-ий полк брав участь в агресії проти України

Нові подробиці стали відомі про інцидент в костромській військовій частині 71211, де строковик вбив чотирьох людей і поранив ще двох. Про це пише Цензор.НЕТ з посиланням на “Газета.RU”.

Як розповідають знайомі Павла Бахтіна, який стріляв, він був глибоко віруючою людиною і ніколи не конфліктував з товаришами по службі. Після інциденту в костромських частинах почалося повальне тестування солдатів на психічну стійкість.

Вже наступного дня у військову частину 71211 під Костромою прибула бригада військових слідчих СК. Основна версія, яку розглядають слідчі, – особисті мотиви єфрейтора Павла Бахтіна, який напередодні розстріляв своїх товаришів по службі і застрелився сам. Проте, які саме “особисті мотиви” могли штовхнути Бахтіна на масове вбивство, досі загадка.

“Газета.Ru” поспілкувалася з військовослужбовцем, який разом з Бахтіним проходив навчальну частину. Для нього, як і для всіх знайомих і близьких 18-річного хлопця, подія стала шоком.

“Він був відмінний хлопець, завжди добре спілкувався. Не віриться, що він сам міг на це піти, напевно, була провокація, – розповів приятель Бахтіна, який попросив не вказувати ім’я, оскільки раніше проходив службу. – Єдина особливість – він був глибоко віруюча , православний. Читав молитви і цілував ікони. І кожен вечір перед відбоєм молився”.

Одна з “особистих” версій вбивства – конфлікт з військовослужбовцями або дідівщина, оскільки Бахтін був наймолодшим із загиблих солдатів. Однак друг Бахтіна з Йошкар-Оли, звідки він був родом, розповів «Газеті.Ru», що спілкувався з Бахтіним по телефону буквально напередодні і той ні на що не скаржився.

“Наскільки він розповідав, у нього там не було ніяких проблем, – розповідає друг Бахтіна, який також попросив не вказувати ім’я. – Ми з друзями бачили інтерв’ю з його вчителькою (напередодні класна керівниця розповіла про те, що Бахтін нібито був агресивним і любив принижувати однокласників). Так от – це все брехня. Він взагалі був хороший хлопець, і відносини з батьками у нього були просто відмінні”.

Однак, хоча знайомі Бахтіна і не поділяють версію про його психічні проблеми, в костромських військових частинах днями пройдуть масові тестування військовослужбовців. Про це розповів військовослужбовець в одній з частин. “Сказали, що тести будуть писати все”, – повідомив солдат, також побажав зберегти анонімність.

Тим часом кілька співрозмовників видання в костромських військових частинах, а також родичі солдатів розповідають, що солдат-строковик нібито нав’язують контрактну службу.

“У них конкретний недобір контрактників, і тим хлопцям, яким недовго залишилося до дембеля, наполегливо пропонували підписати контракт, – розповіли в сім’ї одного із загиблих. – Причому вони “втирали” наступну схему: кілька місяців до кінця строкової служби підписуєш договір і ніби служиш за контрактом, а коли дембель, то пишеш відмову. Ну, наприклад, не сподобалося, прошу розрахувати. І їдеш додому із заробленими за цей час грішми”.

“Ми стояли восени годинами на плацу, – говорить один з товаришів по службі Бахтіна. – Вони нам прямо сказали: поки 30 рапортів не зберемо, будете тут стояти. Правда, навряд чи Пашу [Бахтіна] це могло довести”.

Такі ж пропозиції, за відомостями, нібито надходили і загиблим солдатам, яким якраз залишалося три місяці до кінця служби.

Примітно, що саме солдатів з цієї військової частини 71211 рівно рік тому було затримано близько населеного пункту Дзеркальний Амвросіївського району в Україні, в 20 км від кордону з Росією.

Пізніше Україна передала їх назад Росії. За офіційною версією Міноборони Росії, солдати просто заблукали.

Однак поки поділитися своїми міркуваннями та скаргами родичі загиблих солдатів не можуть. За відомостями видання, лише батьки самого Бахтіна вирушили у військову частину для участі в слідчих діях. Інші близькі дивуються, чому лише через добу їх офіційно повідомлений про те, що сталося, і нікуди не кличуть.

“Ми їдемо з Сочі з пересадками, щоб дістатися до Костроми. Квитки обійшлися у великі гроші, а ніхто з Міноборони нам не допоміг, – поскаржилася дружина загиблого єфрейтора М’якушка Олександра. – Був лише один офіційний дзвінок з військової частини, якийсь офіцер. Довго вибачався”.

Сестра загиблого Антона Косачева Катерина повідомила, що лише наступного дня розбиратися в події стали в місцевому військкоматі.

“Керівництво військкомату ще вранці було не в курсі, – розповіла Косачева. – Всі мовчать. Ми з новин дізнаємося більше, ніж від держслужбовців”.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *