Чи має право платник на податкову знижку за навчання?

Чи має право платник на податкову знижку за навчання?

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах (у тому числі за кордоном)?

Податкову знижку може отримати виключно резидент, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку. Платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених ним на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття освіти такого платника або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Про це повідомили у відділі організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Нормами Податкового кодексу встановлено: загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річного загальнооподаткованого доходу нарахованого як заробітна плата зменшена на суму єдиного внеску, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Отже, платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов, передбачених Податковим кодексом, має право скористатися податковою знижкою за навчання.

Водночас, платники податків, які навчаються за кордоном, не мають права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares