Чи залежить сплата податку від місцезнаходження підприємства?

Чи залежить сплата податку від місцезнаходження підприємства?

Підприємство у 2016 році зареєстроване як платник податків у м. Кременець, але його фактичне місцезнаходження – у Тернополі. До якого бюджету потрібно перераховувати податок на доходи фізичних осіб?

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено статтею 168 Податкового кодексу, відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу.

Статтею 64 даного Кодексу визначено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Окрім того, відповідно до підпункту 168.4.4 пункту 168 статті 168 Податкового кодексу, юридична особа за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачують (перераховують) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в установленому Бюджетним кодексом порядку, розділяють зазначені кошти згідно з нормативами, визначеними цим Кодексом, та спрямовують такі розділені суми до відповідних бюджетів.

Таким чином, якщо юридична особа – підприємство зареєстроване у м. Кременець, тобто в іншому місці, ніж її місцезнаходження – податок на доходи фізичних осіб сплачується до відповідного бюджету в м. Тернополі, а саме, за місцезнаходженням даного підприємства, повідомили у відділі організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares