Чи залишиться Тернопіль футбольним містом

Чи залишиться Тернопіль футбольним містом

Тернопільщина на початку 2016 року мала всі шанси повторити долю Івано-Франківської та Вінницької областей, зникнувши з футбольної карти України. Як професійний клуб припинила своє існування тернопільська «Нива», яка буде виступати лише в першості області.

 

Фк Нива, ФК Кремінь, атака

Схожа доля чекала й на ФК «Тернопіль», де перед стартом нового сезону у Першій лізі теж виникли фінансові труднощі. Однак, сьогодні можна говорити впевнено. У Тернополі залишається професійний футбол. ФК «Тернопіль» отримав нового почесного президента Івана Марущака, який долучиться до фінансування клубу, адже до цього часу клуб на 100 % фінансувався лише з міського бюджету Тернополя. Також новий президент пообіцяв зберегти клуб у Першій лізі і розвивати на його базі соціальні проекти. Прокоментувати стан справ у ФК «Тернопіль» та призначення нового почесного президента клубу газета попросила міського голову Тернополя Сергія Надала.

Сергій Надал: «За рік у мерію надійшла лише одна конкретна пропозиція фінансово підтримати ФК «Тернопіль»

– Пане Сергію, яким чином вдалося знайти клубу нового інвестора?

– Ще рік тому я виступив з пропозицією до інвесторів долучитися до фінансування ФК «Тернопіль». Вже тоді було зрозуміло, що міський бюджет не потягне професійну команду Першої Ліги. А після того, як уряд переклав на міський бюджет фінансування профтехоствіти і медицини, питання пошуку нового інвестора для ФК «Тернопіль» стало ще актуальнішим. Однак, за рік у мерію надійшла лише одна конкретна пропозиція – від Івана Марущака, який погодився допомогти місту у фінансуванні клубу та втримати його у Першій Лізі.

– Яки Ви познайомилися з новим інвестором?

– Я знаю пана Івана як депутата обласної ради від «Блоку Порошенка», мене з ним познайомив губернатор Тернопільщини Степан Барна. Ми відразу домовилися, що Марущак прийде в клуб як меценат. Він погодився вкладати гроші в муніципальний клуб без жодних умов.

«Як міський голова Тернополя, я офіційно звернувся до Служби Безпеки України з проханням перевірити інформацію про Івана Марущака, яка була наведена у ЗМІ. Це мій професійний обов’язок»

– Однак, у ЗМІ вже з’явилися звинувачення на адресу нового почесного президента у тому, що він довгий час працював в окупованому Криму?

– Повторюся, я знаю Івана Марущака як депутата обласної ради від пропрезидентської партії. Зі свого боку, як міський голова Тернополя, я офіційно звернувся до Служби Безпеки України з проханням перевірити інформацію про Івана Марущака, яка була наведена у ЗМІ. Це нормальний процес і мій професійний обов’язок. На даний час жодної інформації від СБУ я не отримав.

– Збереження ФК «Тернопіль» – головна перемога спортивного Тернополя?

– Безумовно, я ставив собі за мету зберегти ФК «Тернопіль» як професійний клуб. Однак, завдяки залученню додаткових інвестицій та економії бюджетних коштів, місто має можливість розвивати інші напрямки спорту та футболу зокрема. У Тернополі вже створено спортивний ліцей, як один з елементів повноцінної спортивної освіти. У нашому місці формується справжня спортивна піраміда: спортивні школи, ліцей, спортивні клуби. Добре розумію, що без розвитку дитячо-юнацького футболу у Тернополі, професійний футбол у місті не врятують жодні інвестиції.

Сергій Надал: «Без розвитку дитячо-юнацького футболу у Тернополі, професійний футбол у місті не врятують жодні інвестиції»

Також, з 3 квітня по 17 травня у нашому місті відбудеться Чемпіонат України з жіночого футболу. Тернопіль на цей час стане футбольною столицею України. Окрім того, місто готується прийняти відкриту Європейську першість із водно-моторних видів спорту, яка відбудеться за міжнародним спортивним календарем 27-28 серпня.

– Таким чином можна сподіватися на спортивний ренесанс Тернополя?

– Я в це щиро вірю і міська рада буде робити для цього все можливе. Але я в черговий раз закликаю підприємців підтримувати тернопільський спорт. Спорт – це не лише здоров’я нашої нації, це також обличчя міста, його промоція. Успішні спортивні проекти створюють Тернополю позитивний імідж як в Україні, так і у світі. Це потрібно усім нам.

Розмову вела Віра Сотник.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares