Діагностуватимуть найменші зміни в організмі

Діагностуватимуть найменші зміни в організмі

У Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні відкрили медичний центр, обладнаний найновішим магнітно-резонансним томографом. В Україні таких апаратів лише кілька.

13102013-15

Новітнє обладнання вартістю близько 1,5 мільйона євро привезла в наше місто словацька компанія «HEMO MEDIKA Group». Щоб втілити цей проект, знадобилося більше року. Чимало часу витратили не тільки на ремонт приміщень у лікарні, а й на виготовлення обладнання.  Сучасний магнітно-резонансний томограф «MAGNETOM Avanto» 2013 року випуску замовили спеціально для Тернополя у німецької компанії «Siemens». Для підтримання роботи томографа на території лікарні створена міні-фабрика холоду, адже він потребує постійного підтримання температури мінус 200 градусів за Цельсієм.

– Цей апарат дає колосальні можливості для обстеження, – зазначив головний лікар  обласної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот. – Він дозволяє діагностувати навіть незначні зміни в структурі головного мозку та інших органів.

613102013-15

Томограф був введений в експлуатацію 5 серпня. За цей час було обстежено понад 300 пацієнтів. Унікальність апарату в тому, що в ньому можуть проходити обстеження недужі з клаустрофобією. На ньому можна також відстежувати роботу серця та дихальних шляхів у важкохворих пацієнтів.

Юля ТИМКІВ

 

Автор
Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    сердитий

    а чому не написали шо то приватна фірма на території державної лікарні і скільки те обстеженя коштує не так все просто хтось певно нагрів добре руки

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *