Діалог громадських організацій та влади важливий для демократичного розвитку українського суспільства

Діалог громадських організацій та влади важливий для демократичного розвитку українського суспільства

У приміщенні Тернопільського міського управління юстиції 22 вересня 2014 року відбулося засідання круглого столу на тему «Діяльність Громадських організацій».

В обговоренні взяли участь начальник Тернопільського міського управління  управління юстиції Василь Марцинкевич, головні спеціалісти реєстраційної служби Головного управління юстиції у Тернопільській області Юлія Смук, Ольга Гніда, Голова ГО Фонд розвитку м. Тернопіль Володимир Бурий, Юрист Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів Роман Руснак, голова ГО «Автомайдан Галичина» Павло Іванченко, виконавчий директор Тернопільського обласного відділення «Асоціація міст України» Руслан Фронц, Голова ГО «Нова хвиля Нації» Юрій Музичкота заступник голови ГО «Нова хвиля Нації» Микола М`яхкота.

DSC_0013

Засідання круглого столу відкрив начальник міського управління юстиції Василь Марцинкевич. Під час круглого столу обговорювали питання стану реалізації права громадян на об’єднання, права громадських об’єднань, відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання»; господарську та іншу комерційну діяльність; правила ведення діловодства. Окрему увагу приділили питанню, як не виходити за межі мети та предмету діяльності організації.

При обговоренні учасники дійшли висновку: стабільний розвиток громадських організацій в Україні свідчить про те, що з року в рік організації стають все  більш впливовими та авторитетними. Також зазначили, що завдяки активній позиції більшості громадських організацій органи влади змушені корегувати свою діяльність у бік демократичного розвитку українського суспільства.

Також важливим аспектом є налагодження ефективного діалогу та взаємодії ГО та влади. Сьогодні при державних відомствах існують Громадські ради, які є консультативно-дорадчими органами, яким і відведена роль такої взаємодії.

Учасники висловили думки про те, що велика кількість громадських організацій, на жаль, залишаються пасивними, і що важливим показником громадянського суспільства є не тільки число громадських організацій, але й участь людей у їх діяльності.

Причин у пасивності, напевно, може бути багато, але зайнятість громадян повсякденними проблемами виживання є, мабуть, основною причиною.

На завершення учасники круглого столу висловили бажання зустрічатися частіше.

 

Роман РУСНАК, юрист ТОО НСЖУ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *