До Збаража завітають відомі українські письменники та видавці брати Капранови (ФОТО)

До Збаража завітають відомі українські письменники та видавці брати Капранови (ФОТО)

11 травня до міста Збаража, що на Тернопільщині, завітають відомі українські письменники та видавці, брати-близнюки Капранови: Віталій та Дмитро. Про це повідомила на своїй Фейсбук-сторінці голова Збаразької районної ради Світлана Боднар.

За словами директора Збаразької ЦБС Оксани Бойко, культурна подія для міста відбудеться в актовому залі музичної школи. Зустріч з братами Капрановими заплановано на 13.00 годину. Тож організатори сподіваються, що в обідню пору почути талановитих письменників прийде чимало збаражан.

Брати Капранови є авторами книг: «Я лайкаю Україну», «Щоденник моєї секретарки», «Мальована історія України», «Веселих свят», роману «Забудь-річка».

Про роман «Забудь-річка» можна говорити багато,адже  це справжнісінький скарб. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, яка розділяє світ мертвих та живих. І саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині. Сюжет книги досить цікавий і самобутній. Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років після того випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею.

До речі, брати вивели своєрідну прогресію «закон братів Капранових»: кількість бібліотек в області чи регіоні прямо пропорційна патріотизму людей. Чим менше бібліотек, тим менше патріотів. На останньому місці донедавна були Донецька та Луганська області й Крим. Бібліотеки – індикатор розвитку культури, що виробляє звичай чути один одного і знаходити компроміс без зброї. Тому вони стали на захист бібліотек, бо, на їхню думку, де їх немає, там будуть танки.

Кілька цікавих фактів: Віталій та Дмитро народилися у Молдові, куди втекла їх бабуся після арешту чоловіка (його визнали «ворогом народу»), а виросли у Миколаєві, звідки була родом батькова сім’я. Українську мову у школі не вивчали. Їх звільнили від зайвого предмету за станом здоров’я. І саме через це, як вважають письменники, вони і досі люблять українську літературу. Обоє ходили до спортивної та музичної шкіл. Отримали дві вищі освіти у Росії. Однією із обраних ними спеціальностей була «Технічна кібернетика». Одружені зі сестрами-близнючками. Працювали у фармацевтичному та виноробному бізнесі.

На початку 1990-х почали писати першу книжку «Кобзар 2000», яку закінчили через 10 років і яку перевидавали уже кілька разів. Оскільки видавництво українських книжок занепадало, Віталій та Дмитро відкрили власний видавничий бізнес. У 1999 році ‪‎письменники, канал «1+1» і бренд «Корона» вперше провели конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», у якому переміг Василь Шкляр з книгою «Ключ».

У 2000 році заснували видавництво «Зелений пес», першою виданою книгою став роман «Я, зомбі» Леоніда Кононовича.

У 2004 році написали свій другий роман «Приворотне зілля2, а у 2006 – «Розмір має значення».

Оскільки Дмитро та Віталій пишуть також для різних ЗМІ, то в 2007 році вийшла збірка їх статей «Закон Братів Капранових».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *