Європа дає Україні гроші на реформи, а чиновники їх «захапують» на «премії»

Європа дає Україні гроші на реформи, а чиновники їх «захапують» на «премії»

Торік народні депутати внесли до державного бюджету поправки – збільшили собі зарплатний фонд із 69 мільйонів гривень до 127. І це, незважаючи на війну, економічну кризу і те, що в Україні, за даними ООН, 81 відсоток людей живе за межею бідності.

Тепер майже 60 тисяч гривень на місяць планують додавати до зарплати державних чиновників. Таку ініціативу висунули в уряді. Кошти на цю «благородну» справу мають намір брати з надходжень від Євросоюзу. Ці гроші виділяють Україні для проведення реформ. Але у нас, як завжди, реформаторські кошти «захапують» чиновники. Якби то, отримавши євросоюзівські «премії», наші посадовці стали чесними, креативними і почали насправді працювати на благо держави і народу. На жаль, менеджери і управлінці з багатьох «слуг» народу ніякі.

Вітчизняні аналітики кажуть: так звані реформатори і технократи нікого і нічого не соромляться – крім тіньових доходів додають собі до зарплат ще й європейські кошти. На фоні зубожіння нації, росту інфляції, цін та безробіття це виглядає як відверте знущання й зневага до свого народу.

А ось оклад президента України за 25 років незалежності зріс більше, ніж у 100 разів. Як повідомляє «Оглядач», перший президент Леонід Кравчук за управління державою отримував 300 гривень за місяць. Але вже в кінці трирічного терміну йому платили 4,6 тисяч.

Леонід Кучма мав оклад близько семи тисяч. А також отримував додаткові нарахування як колишній директор, нардеп і прем’єр-міністр. На такий же оклад у 2005 році прийшов Віктор Ющенко. Але згодом глава уряду Юлія Тимошенко підвищила йому платню на 140 відсотків від свого окладу – у дев’ять разів – до 23,6 тисяч гривень. Однак, з поданої ним декларації про доходи за 2006 рік випливає, що загальна зарплата складала 41 тисячу на місяць. Це означає, що Ющенко мав додаткові виплати.

Віктор Янукович підписав указ, яким скоротив собі зарплату на 50 відсотків. Із урахуванням доплат, отримував 25,5 тисяч. А Петру Порошенку протягом двох років оплату праці підвищували. За липень цього року він отримав 34,5 тисяч гривень. У президента кажуть: його платня з 2014 року йде на благодійні цілі.

У той час, коли чиновники поклали око на євросоюзівські гроші, прем’єр Володимир Гройсман заявив, що хоче, аби українці, які у пошуках роботи і кращої долі перебувають за кордоном, поверталися в Україну.

Діаспору й заробітчан цей заклик шокував. У соцмережах обговорюють побажання прем’єр-міністра. Люди кажуть: значно легше їхати на заробітки, тяжко працювати і отримувати там пристойну платню, аніж в Україні переживати, чи вистачить на завтра грошей на хліб. Бо прем’єр, роблячи таку заяву, не має уявлення про реальний стан справ у державі. Власне, через нестабільну ситуацію в країні більшість людей залишили Батьківщину в пошуках роботи.

«Правильні слова на публіку. А насправді гроші заробітчан зараз є найбільшою інвестицією, яку не треба повертати. Звідки ж тоді Україна гроші буде брати?» – запитує один із заробітчан у «Фейсбук».

Ще люди іронізують: повернуться в Україну і підуть працювати у Верховну Раду, бо лише там гідні зарплати для нормального життя.

А урядовці та депутати незабаром почнуть ділити гроші – розглядати бюджет-2017. Деякі міністерства і держвідомства неабияк підвищили свої апетити стосовно додаткового фінансування. Видаткову частину бюджету пропонують збільшити на понад 373,7 мільярдів гривень. Як зазначає видання «Фінанси.ua», якщо Мінфін не задовольнить запити міністерств, а так воно, ймовірно, буде, то Україна стане свідком нового витка політичної кризи.

Додаткові кошти, найперше, потрібні на виплату пенсій – 39,3 мільярди, на збільшення фонду оплати праці бюджетникам – 38,5 мільярда і обслуговування держборгу – 6,9 мільярдів.

Найбільші запити на додаткове фінансування надійшла від: МВС – 93,4 мільярди гривень, Міноборони – 57 мільярдів, Мінсоцполітики – 53,2 мільярди, «Укравтодору» – 32,6 мільярдів, Мінфіну – 16,3 мільярди. По сім мільярдів просять Мін’юст і СБУ, 5,6 мільярда гривень – Генпрокуратура.

Просити – просять. А де стільки грошей взяти?..

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *