Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Один із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку області – вирішення екологічних проблем»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Один із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку області – вирішення екологічних проблем»

Круглий стіл «Екологічні проблеми Тернопільської області та шляхи їх розв’язання» відбувся у приміщенні обласної ради. Його організувала Всеукраїнська екологічна ліга за участі науковців, екологів, представників державних природоохоронних установ і громадських організацій.

ovcharuk

– Тернопільська обласна рада відкрита до врахування громадської та наукової думки щодо вирішення екологічних питань. Одним із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку краю вважаємо  підтримання стабільної ситуації щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення раціонального використання, збереження й відтворення природних ресурсів, – наголосив голова облради Віктор Овчарук, вітаючи учасників круглого столу.

Він зазначив, що депутатський корпус облради одноголосно затвердив Програму охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2014-2020 роки та інші цільові програми, які передбачають заходи з реалізації основних завдань в галузі охорони дов­кілля та використання природних ресурсів. Програма була створена у співпраці з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, науковими закладами та громадськістю.

– Обласна рада першою в Україні розробила програмний документ регіонального масштабу, спрямований на виконання Угоди про Асоціацію між Україною та державами-членами Європейського Союзу в частині інтеграції екологічної політики, – додав очільник обласної ради. – Як показала практика, область має можливості планово та цілеспрямовано, реалізуючи Програму, вирішувати природоохоронні питання, залучаючи для цього кошти Державного фонду регіонального розвитку, місцевих бюджетів, зокрема, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, приватні інвестиції та інші джерела. Наприклад, у минулому році загальний обсяг фінансових ресурсів, спрямованих на виконання природоохоронних заходів, склав понад 30 млн. гривень.

Понад 80% цих коштів було використано для реалізації заходів з реконструкції та будівництва каналізаційних очисних споруд, каналізаційних мереж та насосних станцій, а також на відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму водних об’єктів області.

Слід відмітити, що вперше за останнє десятиріччя, завдяки належному фінансуванню природоохоронних заходів, протягом 2015 та 2016 років вдалося реконструювати та збудувати в області 11 об’єктів водовідведення та очистки зворотних вод. Завдяки цьому покращиться екологічний стан річок області, що дуже важливо в період маловоддя. Зроблено вагомий внесок у справу розширення природно-заповідного фонду області, який на сьогодні містить у своєму складі 634 одиниці територій та об’єктів загальною площею 123,2 тисячі гектарів. Показник заповідності становить 8,89%.

– Водночас є і проблеми, – каже Віктор Овчарук. – Особливу стурбованість викликає стан поводження з твердими побутовими відходами, які формуються в населених пунктах області. Розуміємо, що ситуація в цій сфері не особливо відрізняється від інших регіонів України.  У зв’язку з тим, що для розвитку мережі сміттєпереробних підприємств у держави відсутні фінансові ресурси, основну увагу слід звернути на залучення приватних інвестицій, в тому числі зарубіжних. Сподіваюсь, що резолюція сьогоднішнього круглого столу буде містити звернення до керівництва держави щодо створення найсприятливішого інвестиційного клімату.

З метою актуалізації заходів комплексної екологічної програми    10 травня 2017 року обласна рада затвердила Зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища на 2014-2020 роки. На цьому сесійному засіданні також було прийнято ще один документ екологічного спрямування – Програму розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки, основною метою якої є забезпечення раціонального використання, збереження та відтворення лісових ресурсів, а також збільшення лісистості області.

Слід принагідно зауважити, що для поліпшення стану водних ресурсів, їх використання і збереження на Тернопільщині реалізовується Програма розвитку водного господарства та водно-екологічного оздоровлення природного середовища Тернопільської області на період до 2021 року.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *