Голова Тернопільської ОДА Степан Барна: «У питаннях екології важливо максимально відійти від формалізму»

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна: «У питаннях екології важливо максимально відійти від формалізму»

– По-справжньому свідомі громадяни зможуть дбати про екологію ефективніше від будь-якого контролюючого органу. Важливо, щоб в районах та громадах Тернопільської області була не тільки налагоджена взаємодія з Державною екологічною інспекцією, але і з’явилися відповідні спеціалісти на місцях, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

«Питань, пов’язаних з екологією є дуже багато. Зрозуміло, що фахівці Держекоінспекції фізично не в силі покрити всю територію області, тим більше, що окремі питання потребують детального вивчення. Якщо вести мову про справжній захист екології, а відповідно і збереження здоров’я населення –  важливо максимально відійти від формалізму і зосередитися на результаті. На місцях ситуацію ніхто не знатиме краще, ніж місцеві жителі. І от з їх числа треба вибрати свідому, відповідальну особу, яка стане громадським інспектором з охорони довкілля. В громадах зараз є чималі кошти, і тож можна віднайти ресурс для такої важливої справи», – зауважив голова ОДА.

Степан Барна доручив керівникам районних адміністрацій разом із Держекоінспекцією напрацювати спільний план дій, водночас залучивши до цього і об’єднані територіальні громади. При цьому він наголосив на крайній необхідності ліквідувати корупційні схеми у природоохоронних питаннях на Тернопільщині.

Він нагадав, що Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено близько 60-ти статей, за якими наступає адміністративна відповідальність. «Але важливо, щоб захист природи та екологічна безпека не зводилися до формальних штрафів. Важливо на Тернопільщині виявити всі проблеми в цій галузі та знайти оптимальні шляхи їх ефективного вирішення», – підкреслив Степан Барна.

Також варто зазначити, що на одній з останніх нарад голови ОДА з керівниками районів та об’єднаних територіальних громад йшлося про доцільність визначення на місцях конкретних осіб,  відповідальних за екологічну безпеку. За словами начальника Державної екологічної інспекції у Тернопільській області Едуарда Ференца, реформа екологічної служби передбачає запровадження в Україні посади екологічного шерифа. Такий намір був раніше озвучений Міністерством екології та природних ресурсів. Еко-шерифи мали б обиратися місцевими громадами на сесіях сільських та міських рад.

В обласній адміністрації вважають, що екологічна сфера в області потребує особливої уваги. Серед питань, котрі у фокусі керівництва краю – і робота очисних споруд, і утилізація твердих побутових відходів, і контроль за лісовим, мисливським та водним господарствами тощо. З наближенням весняного періоду набувають актуальності питання недопущення спалювання листя, а також зривання та продаж рослин, що занесені до Червоної книги. Очевидно, що всі вони потребують не тільки додаткового вивчення, але й професійного підходу, тому додаткові спеціалісти у районах області, а особливо у громадах – вкрай необхідні. Отже, така можливість зараз вивчається, і за результатами буде прийняте найбільш раціональне рішення.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *