Хворобу Лайма виявили у восьми мешканців Тернопільщини

Хворобу Лайма виявили у восьми мешканців Тернопільщини

Фахівці Держсанепідслужби області здійснюють щоденний, щотижневий моніторинг інфекційної захворюваності. Так, з початку 2015 року зареєстровано 39 укусів кліщами, 8 випадків хвороби Лайма.

За результатами  епіданамнезу в місцях нападів кліщів (території лісових масивів, парків) проводяться  акарологічні обстеження чисельності кліщів, яка у березні  становила 10 екз/прапор-км, у квітні – 15 екз/прапор-км.

Розгляд питання щодо проведення акарицидних заходів в  парках, місцях масового відпочинку та дитячих оздоровчих закладів області ініційовано Держсанепідслужбою на рівні органів місцевого самоврядування. Як наслідок – Тернопільською міською радою виділені кошти у сумі 20 тис.грн. Перед початком цих заходів, які заплановані на 12-14 травня, проведено ентомологічний моніторинг чисельності кліщів та їх  дослідження на ураженість збудниками хвороби Лайма. В лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у 5-ти екземплярах виявлені інфіковані кліщі збудниками хвороби Лайма.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *