Із 1 листопада українці не можуть вступити у спадок і укласти договір дарування майна

Із 1 листопада українці не можуть вступити у спадок і укласти договір дарування майна

Українці повинні бути готові до того, що з 1 листопада поточного року фактично вони не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування. Про це повідомляє Інтернет-видання «Маркет. Корупція».

На підставі постанови Кабінету Міністрів України №231, суб’єкти оціночної діяльності більше не мають права визначати оціночну вартість рухомого і нерухомого майна.

А в Порядку вчинення нотаріальних дій №296/5, затвердженому наказом Міністерства юстиції, чітко прописано, що нотаріуси не можуть засвідчити угоду за договором дарування або вступу в спадщину.

Простому народу до сих пір не зрозуміло, чому нововведення не скасували, адже, фактично, жодна людина тепер не зможе оформити договір дарування і єдиний вихід – це купівля рухомого або нерухомого майна. Те ж саме зі вступом у законну спадщину після смерті близького родича. Виходить, що майно відійде в «руки» державі.

Тепер кожен, хто прийде до оцінювача майна, буде посланий на всі чотири сторони, оскільки субєкти оціночної діяльності не мають права виконувати свої прямі обовязки стосовно договорів дарування і вступу в спадщину. Потім українці будуть йти на платні консультації до нотаріусів, звідки благополучно вийдуть без будь-яких підписаних паперів.

До тих пір, поки закон про діяльність субєктів оцінки майна буде існувати в даному вигляді, жодному українцеві не вдасться вступити у спадок і отримати рухоме або нерухоме майно, яке належить йому за попередніми законами.

Будемо сподіватися, що в уряді все-таки одумаються до першого листопада і переглянуть даний законопроект.


 
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *