Із джерела, що в селі Гаї Гречинські Тернопільського району, воду краще не пити

Із джерела, що в селі Гаї Гречинські Тернопільського району, воду краще не пити

З метою проведення моніторингових досліджень природніх джерел, які користуються значним попитом серед населення м. Тернополя та навколишніх сіл, фахівці Держсанепідслужби у Тернопільській області проводять моніторинг якості питної води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками. Зокрема, це стосується джерел у селах Смиківці, Острів, Ступки та Гаї Гречинські Тернопільського району. Про це повідомляє прес-служба ТОДА.

За результатами лабораторних досліджень, якість питної води з природніх джерел сіл Смиківці, Острів, Ступки за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками  відповідає ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
У джерелі села Гаї Гречинські питна вода за бактеріологічними показниками не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за наявністю загальних коліформ, E. Coli, за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам НТД.

За фактом невідповідності води із вищевказаного джерела фахівцями Держсанепідслужби області поінформовано сільську раду та надані відповідні рекомендації.

Показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру зокрема (рівня стояння ґрунтових вод, кількості опадів, тощо), які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших  інфекційних захворювань.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares