Компослуги дорожчають: на тернополян чекає чергова хвиля підвищення цін

Компослуги дорожчають: на тернополян чекає чергова хвиля підвищення цін

kom

Вартість газу для населення зросла ще у травні на 50% і з 1 червня на 20-25% для бюджетних установ і промисловості. За водопостачання та водовідведення, теплопостачання, гарячу воду, а також квартплату доведеться платити значно більше вже з 1 липня.

За словами директора КП «Тернопільводоканал» Володимира Кузьми, з 2010 року тарифи на водопостачання та водовідведення штучно стримували, а тепер у зв’язку з ситуацією в державі та вимогами МВФ будуть приведені до собівартості. Щоправда, із 17 міст, яким Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, вже встановила вартість послуг водоканалів, Тернопіль має найнижчий тариф – 7 гривень 52 копійки. Це на 37 відсотків більше за існуючий. Кожна сім’я за воду платитиме щомісяця на 10-15 гривень більше.

Інші подорожчання ще не затвердила Нацкомісія. Однак вже зараз відомо, що

за опалення тернополянам доведеться платити приблизно на 14 відсотків або на 30-40 гривень більше. На 30 відсотків зросте й вартість гарячої води, а ось квартплата збільшиться в середньому на 50%.

Щоб зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет, комунальники радять оформляти субсидії та соціальні пільги на оплату комунальних послуг, а також встановлювати лічильники.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *