Конфлікт між УПЦ і УПЦ КП щодо церкви на Тернопільщині врегулювали – ОДА

Конфлікт, що спричинив масову бійку у селі Катеринівка Тернопільської області 21 вересня, на свято Різдва Пресвятої Богородиці, врегульований. Про це заявляє заступник директора департаменту з питань культури, релігії та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький, повідомляє “Радіо Свобода”.

«Сторони дійшли згоди щодо встановлення почерговості богослужінь до 7 травня 2016 року, після чого приміщення церкви переходить в підпорядкування громаді УПЦ КП, а громада УПЦ переобладнує вільне приміщення або розпочинає будівництво нового храму, за умови виділення сільською радою земельної ділянки», – повідомив чиновник.

Конфлікт у селі виник після того, як віряни Катеринівки вирішили перейти з-під підпорядкування Московського патріархату до Київського. Жителі села зібрали підписи і передали їх в облдержадміністрацію для реєстрації свого статусу в новій редакції. В той же час до ОДА надійшло звернення від іншої частини цієї релігійної громади з проханням не реєструвати статут громади в новій редакції, оскільки певна частина жителів села не хочуть змінювати конфесійну приналежність.

У результаті 7 вересня глава Тернопільської ОДА Степан Барна видав розпорядження про передачу єдиного в селі храму у рівне і почергове користування громадами УПЦ і УПЦ КП. Районна державна адміністрація повинна була укласти договір з кожною з громад, але 10 вересня такий договір уклала лише УПЦ КП. Громада УПЦ укладати договір відмовилась.

21 вересня, користуючись правами укладеного договору, члени громади УПЦ КП близько 16:00 ввійшли у храм для богослужіння. Натомість представники УПЦ викликали правоохоронців та привезли близько 200 невідомих, що представлялись паломниками і семінаристами.

Після виникнення сутички до села прибули працівники районної міліції та батальйону «Тернопіль». Очевидці підтверджують і присутність декількох членів «Правого сектора».

У результаті бійки декілька працівників міліції отримали тілесні ушкодження. За даним фактом розпочато кримінальне провадження відповідно до частини другої статті 345 Кримінального кодексу – загроза або насильство щодо правоохоронців.

Впродовж тижня після конфлікту біля приміщення храму в селі Катеринівка чергують правоохоронці.

Джерело: “Радіо Свобода”


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares