Ланівчани пікетували ОДА і прийшли на сесію облради (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Жителі Ланівців, які вже кілька місяців воюють із свинофермою, яка забруднює їхнє місто, сьогодні прийшли під стіни Тернопілської ОДА вимагати від влади втрутитися в цей конфлікт та закрити свиноферму, яка, за словами людей, навіть не має всіх дозвільних документів на свою діяльність.

DSC_0438

Кілька десятків протестувалників були присутні на сесії Тернопілської обласної ради, де першим було розглянуто питання «Про депутатський запит депутата Тернопільської обласної ради Мисика Володимира Святославовича від 09 лютого 2016 року № 0001/2016 «Щодо закриття свинокомплексу корпорації ПАП «АгроЛанівці» в м.Ланівці Тернопільської області на вимогу громадськості м. Ланівці та Лановецького району Тернопільської області».

Про тривалий конфлікт у Ланівцях між громадою і підприємством “Агропродсервіс” громадські активісти  розповіли депутатам

– Вже декілька років поспіль місцеві мешканці скаржаться на задушливий  сморід, небезпеку  забруднення підземних вод через роботу свинокомплексу “АгроЛанівці” й вимагають підприємство закрити, – зазначив Олег Довгалюк. –  Із травня 2015 року ситуацію вивчає спеціально-створена комісія Тернопільської облдержадміністрації, а у квітні, тоді ще міліція, а нині поліція, відкрила кримінальне провадження, у якому слідчі встановлюють, чи завдає розведення свиней поблизу Ланівців шкоду людям і довкіллю, і якщо так, – то яку. Комісія облдержадміністрації встановила низку порушень у роботі свинокомплексу, і зокрема відсутність у ТОВ “АгроЛанівці” дозволів на викиди у повітря. Тоді було досягнуто домовленості, що ланівецьке підприємство вивезе свиней  в інше місце до 7 грудня 2015 року. Однак цього не відбулося, тож частина громади вже не вперше вдалася до перекриття шляху, яким підвозять корм для тварин. Тим часом виникла нова хвиля обурення – у полі, неподалік Оришковець, знайшли велику кількість мертвих свиней. Це ще більше збурило громаду. Правоохоронці внесли подію до Єдиного реєстру досудового розслідування злочинів відповідно до статті про незаконні захоронення або псування земель.

Ланівчани звернулися до обласної ради. Відбулося засідання постійної комісії облради з питань  охорони навколишнього природного середовища та природокористування, на якому було вирішено винести це питання на розгляд сесії облради.

Голова Тернопільської  ОДА Степан Барна запевнив ланівчан у цілковитій підтримці та необхідності серйозного вивчення даного питання та притягнення до відповідальності винних чинних та колишніх посадових осіб.

При вирішенні цього питання ми стоїмо насамперед на стороні закону, – підкреслив він.

Голова облради Віктор Овчарук повідомив присутнім, що на наступному пленарному засіданні буде заслухано керівників контролюючих органів, дотичних до перевірки та вивчення даної ситуації»

DSC_0478

DSC_0477

DSC_0476

DSC_0472

DSC_0449

DSC_0448

DSC_0445

DSC_0443

DSC_0441

DSC_0439

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *