Ленінопад: ще непочатий край роботи

Ленінопад: ще непочатий край роботи

index

За рік в Україні демонтували 504 пам’ятники Леніну. Проте, ще понад 1700 пам’ятників комуністичному лідеру чекають своєї черги, щоб опинитися на задвірках історії – у прямому та переносному значенні цього слова.

В  Українському інституті національної пам’яті нагадують, що масовий «ленінопад» в Україні розпочався після падіння пам’ятника вождю пролетаріату у центрі Києва. Це відбулось торік – 8 грудня.

Після цього були знесені пам’ятники Леніну в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя, Донецька, Луганська і Сімферополя.

Найбільше монументів прибрали у Хмельницькій та Вінницькій областях. У кінці вересня один з найбільших пам’ятників тирану знесли у Харкові.

«На момент розпаду Радянського Союзу в Україні було понад 5 500 пам’ятників Леніну, а зараз залишилося понад 1700», – розповідає співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

За інформацією Інтернет-ЗМІ, радянські пам’ятники в Україні знищували в кілька етапів й ареал руйнувань з роками поширювався із Заходу на Схід.

Перші монументи Володимиру Леніну почали демонтувати ще у Радянській Україні – 1 липня 1990 року такий пам’ятник знесли у Червонограді на Львівщині, а дещо пізніше – у всіх містах та селах трьох галицьких областей – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській.

Після провалу «путчу» та оголошення незалежності України  у 1991 році демонтували головний пам’ятник вождю на нинішньому Майдані Незалежності Києва, така ж доля чекала сотні монументів у західних областях, а також у поодиноких містах центру країни.

Перша хвиля боротьби з пам’ятниками радянського минулого закінчилась на початку 90-х років, до середини 2000-х їх демонтаж був швидше  винятком, ніж правилом.

Після Помаранчевої революції 2004 року великої хвилі знесення радянських пам’ятників не було – аж до грудня минулого року.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *