“Люби ти Україну” – 7 найкращих пісень до Дня Незалежності

“Люби ти Україну” – 7 найкращих пісень до Дня Незалежності
До 27-річниці незалежності України пропонуємо згадати неофіційний гімн нашої держави та інші патріотичні пісні вітчизняних виконавців.

“Україна”, Тарас Петриненко

Композицію записували таємно у Будинку звукозапису Українського радіо в Києві. 1987-го редактор Вероніка Маковій на свій страх і ризик вирішила поставити пісню в ефір.

“Тоді можна було любити лише Росію або “советскую Родину”, – згадує автор і перший виконавець “України” Тарас Петриненко. – Пісня кілька років пролежала чернеткою. Не наважувався йти з нею в студію та пропонувати комусь, бо знав, що ніде не візьмуть. Ба більше – можуть “пришити” український націоналізм”.

Першою телевізійною програмою, в якій прозвучала Петриненкова “Україна”, була “Утренняя почта” на Першій програмі Центрального телебачення в Москві. Тарас Петриненко був знайомий з її редакторами і дав послухати новий запис. І вже наступного дня після виходу “Утренней почты” дня багатомільйонний СРСР наспівував: “Дороги іншої не треба, поки зорить Чумацький Шлях”.

“Україна” стала позивним Українського радіо. Мелодію цієї пісні відбивають дзвони Михайлівського Золотоверхого собору. “Україну” називають неофіційним гімном нашої країни. Сам Тарас Петриненко каже, що чи не найкраще її переспівав тернопільский гурт “СКАЙ”.

“Сам собі країна (Не встидайся – то твоя земля)”, “Скрябін”

Пісня вийшла на альбомі “Озимі люди” “Нового Скрябіна”. Так прихильники називають період в історії гурту після платівки “Стриптиз”. Тексти Андрія Кузьменка все більше стали піднімати соціально-політичні питання. На платівці в кінці композиції він каже: “Щодня близько 1000 українців подають документи на еміграцію. Щодня близько 500 українців ступають на чужу землю у пошуках кращого життя з метою залишитись там. Ці люди відмовляються від своєї культури і своїх звичаїв, своєї віри. Більшість з них до кінця життя працює чорноробочими, так і не діставши статусу громадянина чужої країни. А, можливо, їхня біда полягала в тому, що відповідь треба було шукати в собі, а не в підручнику географії”.

“Одна калина”, Софія Ротару

“Софія Ротару давно просила написати пісню українською. Ностальгувала за успіхом “Червоної рути” в 1970-х, – згадує автор хіта “Одна калина” Руслан Квінта. – Із поетом Віталієм Куровським билися над цим замовленням близько року. Під час роботи над піснею вивчаю творчість артиста в період успіхів. Чому одна стала шлягером, а інша не була популярна? Мелодія “Одна калина” виникла за кермом, коли їхав на роботу. Зупинився, наспівав на диктофон. За неї мені вручили диплом “Пісня року-2004”. За лаштунками якийсь хлопець сказав: “Я думав, що автор давно помер”.

“Не спи, моя рідна земля”, “Мандри”

Пісню називають неофіційним гімном двох Майданів. Хоча лідер гурту “Мандри” Сергій Фоменко написав її 2003-го.

“Через пророчість тексту мені буває важко її виконувати, – зізнається Фома. – Написав її в дорозі, коли повертався зПольщі. Щойно перетнув кордон, як і багато українців, був приголомшений сірістю і недоглянутістю нашої землі. Стало боляче, пік сором. Ми довго були дітьми і чекали на месію, що має все зробити. Але так не буває ніде. Просто треба спокійно та вимогливо ставитись до політиків, які, до речі, однакові в усьому світі. І багато працювати, створювати такі стосунки у суспільстві, які сприятимуть загальному благу”.

“Не кажучи нікому”, “Тартак” спільно з Андрієм Підлужним

Радіопрем’єра пісні відбулася 24 серпня 2007 року. Кліп на неї знімали у напівзруйнованому Загорівському монастирі в Локачинському районі Волині. На цьому місці у вересні 1943-го загін Української Повстанської Армії під проводом Берези мав великий бій з нацистами та польськими колаборантами. Після того, як монастир розбомбардували з літаків, частина упівців вирвалася з оточення. Внаслідок бою німецькі втрати оцінюються в 90–100 убитих та 150–200 поранених, українські втрати – 29 чоловік. Загиблих повстанців знайшли і поховали місцеві селяни.

“Заспіваймо пісню за Україну”, Олександр Пономарьов

“Написав пісню на другий день після президентських виборів 2010 року, – згадує автор музики і слів Олександр Пономарьов – Записав за три дні, причому це було нелегко, адже в пісні звучить живий симфонічний оркестр. Але потім пісню нікому не показував. І дуже здивувався, коли невдовзі на youtube побачив велику кількість відеокліпів, які люди роблять на цю мою пісню. Вона просто зажила своїм життям”.

“Люби ти Україну!”, “ТіК”

Таку назву носив всеукраїнський тур вінницького гурту “Тік” 2015-го. Присвячений був 10-річчю творчості. “Кожною піснею і кожною нотою ми весь цей час зізнавались в любові Україні, – каже лідер гурту “Тік” Віктор Бронюк. – Зараз важливо робити все, що можеш, щоб підтримати країну, щоб змінити щось на краще. І ми теж повинні робити те, що у нас виходить найкраще – співати на славу цьому народу, на славу усій України. В піснях все частіше звучать гострі соціальні теми. Проте, почуття гумору ТІКівці не втратили, тому продовжать і далі нести посмішку людям”.

Крім музики Віктор Бронюк активно займається волонтерською діяльністю. Очолює благодійний фонд “Подільська громада” у Вінниці.

Джерело: Gazeta.ua.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *