Майбутні медики вдосконалюють свої знання на Тернопільщині (ФОТО)

D

Минулих вихідних відбулося урочисте відкриття ювілейних літніх шкіл Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. У навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» зібралися майбутні медики з усієї України та з-за кордону, зокрема з Болгарії, Польщі, Грузії.

1

Попереду у них два цікавих і насичених тижні. Хлопці та дівчата вдосконалюватимуть знання англійської мови, вироблятимуть лідерські і комунікативні навички, а також мандруватимуть, вивчатимуть національні танці та ігри і просто спілкуватимуться з однодумцями.

– Головним завданням цього заходу є об’єднання нашої країни та світу за допомогою спілкування між молодими людьми з різних вищих навчальних закладів, а також формувати молоду українську еліту, – зазначив ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда. Доброю традицією стало те, що у липні кожного року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина»  збираються гості з навчальних закладів України та з-за кордону. Студенти з радістю приймали гостей з Малайзії та Індонезії, Німеччини та США, Польщі та Словаччини, Чехії та Австрії, Грузії та країн середньої Азії.

IMG_9501

Під час урочистого відкриття Х Міжнародних студентських літніх шкіл студенти вишу підготували танцювальний флеш-моб під попурі із сучасних українських пісень та презентували рідну культуру.

Також учасники заходу з шаною згадали попереднього ректора, професора Леоніда Ковальчука, який був ініціатором заснування літніх шкіл. Упродовж дев’яти років він підтримував реалізацію цього проекту. З цього року школи носитимуть його ім’я.

IMG_9413

Під час відкриття Міжнародних студентських літніх шкіл учасники та гості змогли оглянути етнографічну виставку вишиванок, старожитностей, предметів побуту. Організувала унікальну експозицію родина викладача медуніверситету Орисі Смачило. Жінка з радістю розповідала про особливості кожної сорочки і рушника.

– В експозиції представлена лише частина моєї колекції transparent online loans, – зазначила майстриня. – Намагаюся щороку показувати нові речі. Деякі сорочки та рушники дісталися мені у спадок, багато вишивала я і моя донька Оріяна. Для освоєння техніки вишиття весільного рушника ми навіть спеціально їздили на навчання до одного із училищ. Звичайно, на виготовлення такої речі потрібно чимало часу і зусиль. Та цю традицію варто підтримувати, аби передавати її нащадкам. В експозиції я символічно відобразила велику українську родину. Сорочки, одягнені на стільці, уособлюють членів сім’ї, які зібралися за великим столом. Також ми показали один із давніх звичаїв – хрещення немовляти в українському строї на кожусі. Таким чином батьки дитині бажали достатку і щасливої долі.

 

Вже під час відкриття було помітно те, що цьогорічні літні школи вкотре досягли поставленої мети – молодь встигла здружитися, навчилася спільно працювати.

Інна Данилків

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares