Мер Тернополя від імені Асоціації міст звернувся до Верховної Ради щодо врегулювання фінансування закладів профтехосвіти

Мер Тернополя від імені Асоціації міст звернувся до Верховної Ради щодо врегулювання фінансування закладів профтехосвіти

Очільник Тернополя, як голова Комітету з питань бюджетної політики Асоціації міст України, від імені Асоціації звернувся до Володимира Гройсмана та голів депутатських фракцій Верховної Ради. У своєму проханні Сергій Надал просить вирішити питання фінансування ПТУ по усій Україні. Про це повідомляж прес-служба мерії.

У листі зазначено, що в держбюджеті-2016 на місцеві бюджети покладені видатки на утримання ПТУ, а це 5,8 мільярда гривень. У закладах ПТУ навчаються діти з інших районів та областей. Тобто, окремі територіальні громади за свої кошти уповноважені надавати освітні послуги для жителів інших громад. Окрім того, на практиці більшість міст виявилися неспроможними фінансувати такі заклади із місцевого бюджету.

«Депутати Верховної Ради конституційною більшістю внесли відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Відповідно до цих законів, видатки на утримання ПТУ мали бути б перерозподілені між бюджетами міст-обласних центрів, областей та державним бюджетом. На жаль, Президент повернув прийняті закони та запропонував їх відхилити. Асоціація міст наголошує, що у разі прийняття пропозицій Президента України органи місцевого самоврядування не зможуть фінансово забезпечити виконання цих зобов’язань, діти з малозабезпечених сімей та діти-сироти будуть позбавлені права на отримання професії та фінансової підтримки у вигляді стипендії, а викладачі – заробітної плати», – зазначив Сергій Надал.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *