Мешканці Тернопілля віддали шахраям майже 4 мільйони гривень

Мешканці Тернопілля віддали шахраям майже 4 мільйони гривень

Про це йшлося на брифінгу в Головному управлінні Національноїполіції в Тернопільській області. Причина зустрічізбільшеннявипадків шахрайств на теренах краю.

Від початку цього року правоохоронці Тернопільщини зареєстрували 234звернення користувачів ПриватБанку, яких ошукали на 1 мільйон 822 тисячі. По сто сімдесят трьом фактам, пов’язаних із шахрайством з електроннимигрошима, відкрито кримінальні провадження. Службі безпеки банку вдалосяповернути потерпілим лише шосту частинуце близько трьохсот тисяч гривень.

За словами заступника керівника департаменту безпеки Прикарпатського регіонального управління “ПриватБанку” Анатолія Сівчука, розповсюдженітри види шахрайств – це скімінг – при якому використовується скімер —інструмент зловмисника для зчитування магнітної доріжки платіжної карти,кеш-трепінг – зловмисники встановлюють на купюрoобмінник бaнкоматуспеціальну накладку, яка перешкоджає видачі готівки клієнту та кардінг. Останній вид шахрайства найбільш розповсюджений. Люди самостійнопередають шахраям особисті дані – пін-коди, CVV – коди та інші реквізити.

Працівники банку застерігають в жодному разі не писати пін-код на картці, не повідомляти невідомим жодних цифр, які надійшли смс-повідомленням, а при купівлі-продажу товарів через інтернет, завести нову картку і невказувати мобільний телефон, прив’язаний до основного рахунку.

 

Заступник начальника відділу управління кримінальної поліції СергійГорянний стверджує, що у 2015 році кількість щахрайств зросла в півторарази. Серед найбільш поширених – це неправдиве повідомлення про скоєннярідними ДТП чи інших злочинів та вимагання за це викупу, а такожшахрайства через мережу Інтернет. Зареєстрували правоохоронці і злочинипід приводом зняття порчі, а також людьми, які прикидалисясоцпрацівниками та втиралися в довіру до постарших людей. Не нахтуютьшахраї і збором коштів для бійців в зоні “АТО” та будь-якими миттєвимивиграшами цінних призів.

Юридичний психолог Михайло Козюк закликає недовіряти незнайомцям тамаловідомим людям, припиняти з ними будь-які розмови, а особливо, якщовони стосуються грошей чи банківських операцій. Зазвичай, переконанийпсихолог, аферисти здійснюють тиск на почуття рідних та близьких, вводятьжертву в шок. Щоб не потрапити в пастку Михайло Козюк радить перевірятиотриману інформацію й розповісти про можливі види шахрайств рідним таблизьким.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *