Мінфін хоче підвищити ціни на бензин

Мінфін хоче підвищити ціни на бензин

23052013-11Мінфін виніс на розгляд Кабміну законопроект про підвищення відразу на 50 відсотків акцизного збору на бензин і дизпаливо, повідомляє «Комерсант-Україна». У міністерстві вважають, що це дозволить знайти кошти на ремонт доріг.

Проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу про деякі ставки акцизного збору» передбачає різке збільшення акцизу: на бензин – із 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо – з 46-98 до 92-196 євро за тонну.

22 травня законопроект був переданий Мінфіном на розгляд уряду. Очікується, що його розглянуть на наступному тижні і у випадку схвалення скерують до Верховної Ради, розповіло джерело в Кабміні.

За словами джерела, ініціатором створення документа є «Укравтодор», автором – Мінфін.

Кошти, отримані за рахунок зростання ставок акцизного збору, повинні бути спрямовані на ремонт доріг, які знаходяться у незадовільному стані, стверджує один із чиновників Міненерговугілля на правах анонімності.

У першому кварталі надходження до бюджету від акцизного збору з бензинів і дизпалива скоротилися на 36 відсотків – до 1,6 млрд. гривень (дані Міндоходів). Варто зазначити, що імпорт нафтопродуктів протягом цього періоду зменшився не так значно – на 9,1 відсотка.

Правда, навіть джерело у Міненерговугілля сумнівається, що кошти будуть спрямовані за призначенням. «Боюся, що гроші знову підуть на латання бюджетних дірок, і на якості доріг це підвищення не позначиться», – зазначив анонімний співбсідник.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *