Мін’юст розпочав процес спрощення форм, які бізнес та громадяни подають держреєстратору

Мін’юст розпочав процес спрощення форм, які бізнес та громадяни подають держреєстратору

Задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції України розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами державному реєстратору.

Для цього Міністерством юстиції України прийнято наказ від 17 червня 2015 № 992/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року за № 3178/5», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 червня 2015 року за № 725/27170, який набрав чинності 11 липня 2015 року.

Цим наказом викладено в новій редакції форми реєстраційних карток 1, 2, 4, 8, 16, відповідно до яких надається можливість:

подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа (форми 1, 2, 4 та 16);

не заповнювати і не подавати окремі сторінки реєстраційної картки форми 4, у яких відсутні поля, що необхідно заповнити для внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (форма 4);

друкувати реєстраційну картку форми 4 на одному або на двох боках аркуша (форма 4);

подавати відомості про належність не закритих відокремлених підрозділів юридичних осіб, що припиняються в результаті злиття, приєднання, поділу та перетворення, до юридичних осіб – правонаступників (форма 8).

З 11 липня 2015 року державному реєстратору подаються тільки ті сторінки реєстраційної картки форми 4, щодо відомостей яких проводяться зміни, а не вся реєстраційна картка (10 сторінок).

Крім того, нововведення дасть можливість розвантажити реєстраторів за рахунок обробки меншої кількості паперів та збільшення кількості документів, які надходять до них поштою.

Раніше суб’єкти господарювання майже не користувалися можливістю надіслати заповнену форму зі змінами поштою через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. Сьогодні, коли для змін треба надіслати лише одну сторінку, пропонуємо надсилати дані через пошту.

Спрощення внесення змін за формою 4 – це лише перший крок Мін’юсту. У подальшому буде презентовано всі форми, які будуть скорочені до такого простого зразка.

Основною метою спрощення є забезпечення доступності форм для кінцевого споживача.

Також нагадуємо, що 26.05.2015 набрав чинності Закон України від 21.05.2015 № 475-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (далі – Закон), яким передбачено, що у разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

Законом продовжено на чотири місяці (до 25.09.2015) строк подачі юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності Законом України від 14.10.2014 № 1701-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).

Зазначені відомості не подаються:

1) політичними партіями, творчими спілками, їх територіальними осередками, адвокатськими об’єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами;

2) юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи;

3) юридичними особами, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновників, якщо засновник – юридична особа.

Ольга Чепурна,

начальник Управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *