Муніципальна няня: як, коли і скільки (ІНФОГРАФІКА)

Муніципальна няня: як, коли і скільки (ІНФОГРАФІКА)

З 2019 року в Україні запрацював новий вид соціальної допомоги новоспеченим батькам «муніципальна няня». Щоправда, доступною послуга стала тільки зараз, тож у Тернопільській ОДА закликають батьків скористатися цією можливістю.

– Крім щомісячних 860 грн. виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 грн. на відшкодування послуг няні, – зазначає голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – На це уряд заклав у державному бюджеті 500 млн. грн. Допомогою можуть скористатися 25 тис. сімей. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню, – каже Степан Барна. – Безповоротна допомога прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей й надходитиме впродовж трьох років декретної відпустки. Компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця.

Як це виглядає на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи до управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня». Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджувальні документи про оплату послуги няні. Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

– Батьки з 18 лютого можуть звертатись за отриманням послуги “Муніципальна няня”, – каже директор департаменту соціального захисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський. – Відповідно до угод няня може надавати послуги одразу кільком сім’ям. А основна мета ініціативи – вивести з тіні роботу нянь та забезпечити їм пенсійне забезпечення та пільги. “Муніципальною нянею” може стати будь-яка фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дитиною. Згідно із укладеним договором, муніципальна няня отримуватиме 1 626 гривень за місяць.

До слова, цією послугою можуть скористатися батьки дітей до трьох років.

Софія Демчук.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *