МВС намагається змусити мобільних операторів стежити за їхніми клієнтами

МВС намагається змусити мобільних операторів стежити за їхніми клієнтами

Правоохоронні органі намагаються розширити можливості стеження за користувачами послуг мобільних операторів. Такий законопроект про забезпечення кримінального провадження підготували в МВС, повідомляє Комерсант-Україна.

МВС намагається змусити мобільних операторів стежити за їхніми клієнтамиПроект передбачає внесення поправок до закону про телекомунікації. У випадку його прийняття оператори зв’язку будуть зобов’язані встановлювати на своїх мережах обладнання, необхідне правоохоронцям «для негласних слідчих дій і забезпечення тимчасового доступу до речей і документів, що містять інформацію про надання абоненту телекомунікаційних послуг, у тому числі про одержання послуг, їх тривалість, зміст й маршрути передачі».

Крім того, закуповувати це обладнання також повинні будуть оператори.

Отримувати інформацію про абонентів правоохоронні органи можуть і зараз, нагадує глава правління «Інтернет-асоціації України» Тетяна Попова.

Законодавством передбачений обов’язок операторів за власний рахунок встановлювати обладнання для прослуховування.

Новий документ може надати МВС і СБУ небувалі можливості, вважає президент компанії «Адамант» Іван Пєтухов: «Оператори повинні будуть організувати практично постійне стеження за всіма клієнтами».

У МВС не перший рік намагаються змінити закон і зобов’язати компанії самостійно закуповувати обладнання. Торік відповідний законопроект регіонала Володимира Олійника не був прийнятий парламентом. А раніше ініціативи МВС неодноразово відхиляли галузеві регулятори, зокрема Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку й інформатизації.

Але цього разу міністерство спробувало провести законопроект без громадського обговорення, скерувавши його прямо у Держпідприємництво.

У відповідь відомство визнало документ регуляторним актом і вимагає направити його на громадське обговорення й узгодження із зацікавленими держорганами, зокрема з Нацкомісією з держрегулювання у сфері зв’язку й Держслужбою спецзв’язку та захисту інформації, розповів Іван Пєтухов.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares