Минулого тижня Чортків об’єднав Україну

Минулого тижня Чортків об’єднав Україну

У цьому старовинному місті за звання кращих знавців історії України змагалися школярі з 24 областей та Києва

IMG_0045

Юних вундеркіндів ІV етапу ХХІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії гостинно прийняв Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені О. Барвінського. Як зазначив директор закладу, кандидат педагогічних наук Роман Пахолок, вони подбали про те, аби гостям було у них комфортно і затишно.

Символічно, що учнівські команди з різних регіонів держави представляли свої області вишиванками. Цей хвилюючий епізод свята символізував справжню єдину Україну в образі молодого покоління.

IMG_0151
Максим Денисенко з Первомайська Миколаївської області.

Участь в олімпіаді взяли 78 учнів 10 та 11 класів. Вони змагалися у кількох номінаціях. Авторитетне журі очолив професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри Дипломатичної академії Сергій Троян. До його складу також увійшли науковці, педагоги провідних навчальних закладів України.

Трішки прикро, але головні перемоги здобули не тернополяни. Так, лауреатами у номінації «Абсолютний переможець олімпіади» стали одинадцятикласник з Первомайська Миколаївської області Максим Денисенко і десятикласник Євген Ящук з Житомира. У номінації «За волю до перемоги» першість дісталася школярам з Вінницької та Херсонської областей. Кращими «Знавцями історії Тернопільщини» стали діти теж Херсонщини та Волині. Учениця Тернопільської 26 школи Христина Єрменчук зайняла в одній з номінацій третє місце.

IMG_0159
Нагороду отримує Євген Ящук з Житомира

Гості з інших регіонів охоче ділилися враженнями від перебування на Тернопільщині. Адже їм організували екскурсії у Зарваницю, до старовинного Кременця, іншими визначними місцями. Особливі спогади, як зізнавалися учасники, вони повезуть додому від самого Чорткова.

-Це місто має свою неповторну душу, навіть щось містичне. Тут нас вразили храми, замок, цікава архітектура, старовинні вулички, які переносять у 1427 рік, коли з’явилася перша згадка про Чортків, – каже Максим Денисенко.

IMG_0146

До речі, цей хлопець з Миколаївщини – уже триразовий переможець Всеукраїнських олімпіад з історії. Максим вважає, що історію України треба розуміти як невід’ємну складову всесвітнього історичного процесу, а не вчити окремим курсом.

І, звісно, ж у гостей – найтепліші враження від самого Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу, де їх приймали із щирим серцем. Де дарували найкращі концертні номери, опікувалися, як рідними. А ще учасники олімпіади повезли додому пам’ятні сувеніри на згадку про перебування на чортківській землі.

Була іще одна, дуже хвилююча мить. Коли до коледжу завітали діти з Волновахи, які зараз на запрошення волонтерів гостюють у Чорткові. Вони щиро вітали присутніх. Натомість їм вручили подарунки. Директор коледжу Роман Пахолок запевнив, що ці продуктові набори вони відправлять у Волноваху за адресою «Новою поштою», щоб діти з педагогами могли вже отримати їх на місці.

IMG_0264

– Неважливо, що ми – два береги, головне, що ми – єдині, – зауважив Роман Пахолок.

Справді, думаю, кожен повіз у свій край частинку тепла галицької землі.

Ірина ВІВЧАР.

Фото Івана ПШОНЯКА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares