Митне оформлення товарів, повернутих з території Росії або Білорусі, внаслідок запроваджених заборон і обмежень

Митне оформлення товарів, повернутих з території Росії або Білорусі, внаслідок запроваджених заборон і обмежень

Відповідно до Митного кодексу України товари, які були поміщені у митний режим експорту, з моменту фактичного вивезення за межі митної території України втрачають статус українських товарів.

Товари, які були вивезені в митному режимі експорту та в подальшому повернуті на митну територію України внаслідок запроваджених Російською Федерацією заборон та обмежень, можуть бути поміщені декларантом в митний режим транзиту або реімпорту з дотриманням умов таких режимів та у порядку, визначеному Митним кодексом України.

Після поміщення у митний режим реімпорту товарів згідно з п. 3 ч. 2 ст. 78 Митного кодексу України суми вивізного мита, сплачені при експорті цих товарів, повертаються особам, які їх сплачували, або їх правонаступникам, у порядку, передбаченому Митним кодексом України. Акцизний податок і податок на додану вартість при поміщенні товарів згідно з п. 3 ч. 2 ст. 78 Митного кодексу України у митний режим реімпорту справляються відповідно до Податкового кодексу України. Декларування товарів у митний режим реімпорту може здійснюватися у будь-якому органі ДФС.

Для доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення до митниці призначення використовується попередня митна декларація, яка у встановленому порядку подається декларантом до митниці, в зоні діяльності якої товари та/або транспортні засоби комерційного призначення будуть пред’явлені для митного оформлення (митниця призначення). Товари та транспортні засоби мають бути доставленими в митницю призначення до закінчення строку, визначеного ст. 95 Митного кодексу України, а саме 10 діб для автомобільного транспорту (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб).

Також допускається зміна митниці призначення на іншу, ніж та, що зазначена в документі контролю за переміщенням товарів. З метою вирішення питання про зміну митниці призначення (переадресування товару) перевізник (декларант або уповноважена ним особа) повинен звернутись з письмовою заявою до органу ДФС, до якого фактично прибули товари та/або транспортні засоби комерційного призначення (розділ X Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 р. №1066).

Згідно з частиною четвертою ст. 92 Митного кодексу України для поміщення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу ДФС митну декларацію (документ, який відповідно до ст. 94 Митного кодексу України використовується замість митної декларації), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару;

2) у випадках, визначених законодавством, надати органу ДФС дозвільний документ на транзит через митну територію України, який видається відповідними уповноваженими органами;

3) у встановлених випадках забезпечити виконання зобов’язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X Митного кодексу України.

Митна декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою органу ДФС в пункті ввезення (пропуску) на митну територію України у порядку, встановленому Митним кодексом України.

Відповідно до ст. 90 Митного кодексу України товари та/або транспортні засоби комерційного призначення, розміщені в митний режим транзиту, переміщуються від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares