На честь командира УПА-Північ Клима Савура у Збаражі започаткували волейбольний турнір (ФОТО)

За ініціативи дирекції Доброводівської ДЮСШ Збаразького району на Тернопільщині започатковано новий волейбольний турнір серед учнівської молоді, присвячений пам’яті видатного збаражанина, командира УПА-Північ Дмитра Клячківського. Про це повідомляє районний часопис «Народне слово».

DSC_0386-650x418

У районному турнірі, який відбувся у приміщенні спортзалу другої збаразької одинадцятирічки, зголосилося взяти участь п’ять команд загальноосвітніх шкіл.

На дебютному турнірі змагалися школярі з Вищих Луб’янок, Стриївки, Кретівців, першої та другої шкіл Збаража.

Це не єдиний турнір, організований на честь Клима Савура на Збаражчині. Вже 20 років поспіль серед дорослих відбувається волейбольний турнір, присвячений його пам’яті, організований за ініціативою тренера Ігоря Боднара. Він сподівається, що юнацький турнір стане також щорічним і традиційним, як і однойменний турнір серед дорослих команд.

Під час урочистого відкриття турніру привітали команди й побажали їм успіху та перемоги заступник голови РДА з гуманітарних та суспільно-політичних питань Петро Тиньо, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Юлія Ключка, директор Доброводівської ДЮСШ Вадим Драган, ветеран спорту, екс-голова ФСТ «Колос», колишній директор Доброводівської ДЮСШ Дмитро Бутор.

DSC_0372-650x418 DSC_0370-650x418

Усі запрошені були одностайні щодо необхідності проведення таких змагань, які сприяють не лише фізичному розвитку школярів, а й патріотичному вихованню та психічному удосконаленню, бо гартують тіло і душу.

Дмитро Бутор, який є близьким родичем легендарного Клима Савура, звертаючись до юних волейболістів, коротко зупинився на формуванні та становленні особистості славетного земляка, нагадав про його нелегкий життєвий шлях, відвагу і героїчну боротьбу проти окупантів в лавах Української Повстанської Армії. Родич Клячківського заохотив юнаків та юнок не зраджувати спорту й, зокрема, волейболу та розповів про юнацькі роки майбутнього керівника УПА-Північ, які він провів у Збаражі. Про те, як Дмитро Клячківський захоплювався спортом, зокрема, волейболом і легкою атлетикою, провадив здоровий спосіб життя.

Районну та обласну владу Дмитро Бутор закликав активніше популяризувати як спорт, так і постать Дмитра Клячківського, зокрема проводити більше просвітницьких заходів не лише на теренах району, області а й всеукраїнського масштабу.

…Змагання, згідно з положенням, відбувалися за круговою системою. «Усі команди під час поєдинків намагалися продемонструвати характер та кращу гру, – прокоментував особливості змагань Ігор Боднар. – Тому, практично, всі зустрічі проходили у цікавій й напруженій боротьбі. Як і передбачалося, найбільш підготовленими у цих змаганнях були команди Вищелуб’янківської школи та першої Збаразької одинадцятирічки. Ці команди зберігають лідерство й демонструють професійну гру не на одних змаганнях».

На першому волейбольному турнірі імені Дмитра Клячківського у впертій та безкомпромісній боротьбі з рівними можливостями перемогу з рахунком у сетах 2:1 вибороли учні першої школи Збаража, обігравши команду Вищих Луб’янок, яка стала другою.

Третє місце посіла перспективна команда Стриївської школи.

Команди-призери нагородили грамотами, а учасників цих команд – медалями та грамотами Доброводівської ДЮСШ, які юним волейболістам вручали начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Юлія Ключка та директор Доброводівської ДЮСШ Вадим Драган. Організатори турніру висловлюють вдячність спонсору змагань, підприємцю Ігорю Дуді та дирекції Збаразької ЗОШ №2 за наданий спортивний зал і створення умов для проведення змагань.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares