На епідемію грипу чекають у грудні

На епідемію грипу чекають у грудні

Прогнозують і так званий свинячий…

06102013-9Холодний вересень прийшов у домівки тернополян разом з простудою та вірусними інфекціями. Одразу «виросли» черги в аптеках і побільшало роботи у лікарів. Статистика свідчить, що в порівнянні з вереснем минулого року хворих побільшало на 15%. На думку фахівців, причина цього – різке похолодання, дощі та висока вологість. А от на епідемію грипу варто чекати аж у грудні та січні.

За словами головного спеціаліста відділу епідеміології та санітарної охорони території обласного управління Держсанепідслужби Світлани Маціпури, на сьогодні показник показник захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції становить 18,6 хворих на 10 тисяч населення при епідпороговому показнику 19,2 . За тиждень захворіло близько 2 тисяч тернополян, 52 відсотки з них – діти. Це на 4 відсотки більше, ніж минулого тижня.

Віруси грипу та групи респіраторної групи інфекцій діагностують у вірусологічній лабораторії. Саме тут і визначають, який саме грип циркулюватиме у цьому сезоні.

– Ми очікуємо на грип пандемічний АН1 та АН1 – свинячий, – розповіла завідувач вірусологічної лабораторії Держсанепідслужби Людмила Дементьєва. – Менш поширеним буде підтип АН3N2 і ще рідше зустрічатиметься грип типу В. І ще у нас завжди простежується цікава закономірність. Якщо йде ріст респіраторних вірусів, тоді грип притихає.

Одним з найдієвіших методів профілактики грипу є вакцинація, кажуть лікарі. Саме зараз найкращий час для щеплення від цієї хвороби. Вакцина від грипу вже є на території України. Тернопільські аптеки продають її за попереднім замовленням. Вартість однієї порції вакцини – 70-80 гривень. Особливо вона рекомендована так званим групам ризику – дітям, вагітним, медичному персоналу, особам з хронічними захворюваннями, а також тим, що перебувають в закритих закладах.

– Сьогодні вже можна замовити вакцину «Флоарікс» німецького виробництва, – повідомив начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території обласного управління Держсанепідслужби Марія Павельєва. – На днях з’явиться французька вакцина «Ваксігрип», а через 2-3 тижні «Інфлувак» з Нідерландів.

Щоб вберегтися від грипу, лікарі радять уникати скупчень людей, не контактувати з хворими, подбати про вітамінне та збалансоване харчування, висипатися та не перевтомлюватися. При перших симптомах недуги звертатися до лікаря та уникати самолікування.

Юля ТИМКІВ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *