На пенсіонерів знову полюють «соціальні працівники»

На пенсіонерів знову полюють «соціальні працівники»

Почувш про збільшення  пенсії, старенькі люди забувають про обережність.

613102013-19У Тернополі шахрайка викрала в трьох пенсіонерів майже 20 тисяч гривень. У помешкання довірливих літніх людей пройдисвітка потрапляла, називаючись працівницею соціальної чи комунальної служби. Усі три злочини спритна жіночка спромоглася вчинити протягом двох годин.

Поріг квартири 84-річного тернополянина шахрайка переступила з пропозицією збільшити пенсію. Розповіла, що потрібно лише написати заяву – і з наступного місяця до соціальної виплати додасться сотня гривень. Прощаючись, жіночка попередила дідуся, що останнім часом у поштових відділеннях траплялося чимало випадків, коли пенсії видавали фальшивими банкнотами. Підсліпуватий дідусь сам простягнув шахрайці свої заощадження, щоб та перевірила, чи, бува, вони не фальшиві. А коли за «соціальною працівницею» зачинилися двері, старенький помітив, що у нього вкрали тисячу гривень.
Ще 3500 гривень ця ж шахрайка винесла з квартири 83­-річної тернополянки. Цього разу негідниця пішла на пряму крадіжку. Бо старенька, почувши розмови про фальшиві гривні, дала перевірити в руки «пенсійного інспектора» лише 200 гривень. Та, відволікаючи бабцю розмовами про її дорогоцінне здоров’я, шахрайка примуд­рилася поцупити гаманець.
Під час відвідин 88­-річної пенсіонерки шахрайка заради різноманітності назвалася вже «працівницею газової служби». Пояснюючи пенсіонерці, як правильно користуватися газовими приладами, зловмисниця викрала 15 тисяч гривень.

Оперативникам Тернопільсь­ко­го міськвідділу міліції вдалося затримати злодюжку. З’ясувалося, що в Тернополі «гастролювала» аферистка з Полтави.

Схема такого шахрайства не нова. Однак літні люди регулярно потрапляють у тенета зловмисників. Щоб виманити у стареньких гроші, лиходії вдаються й до інших вигадок. Наприклад, розповідають про біду, що начебто сталася з їх рідними. Міліціонери розшукують зловмисників, які у такий спосіб видурили в 79-річної тернополянки 9 тисяч гривень.

Старенькій зателефонував чоловік, який назвався її племінником. Він розповів, що скоїв ДТП і йому терміново необхідні гроші, аби залагодити ситуацію. Попередив, що сам приїхати не зможе, тож пришле товариша. Бабуся грошей вдома не мала й віддала незнайомцеві пенсійну картку, та ще й пін-код до неї продиктувала. Відтак, позбулася всіх заощаджень, що були на рахунку.

Правоохоронці радять пенсіонерам бути пильними. Коли повідомляють про неприємності з рідними і просять за вирішення проблемних питань гроші, треба, перш за все, зв’язатися з тією людиною, яка начебто потрапила у біду, або кимось із її оточення. Не варто відчиняти двері різноманітним «представникам Пенсійних фондів». Справжні службовці фонду, неодноразово наголошувала ця структура, обслуговують стареньких лише у своїх офісах і поквартирних обходів не роблять.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *