На Тернопіллі діти знають, чому варто жити (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

У Ягільницькій школі започаткували унікальний флешмоб на противагу «групам смерті»

0359

Допоки у ЗМІ та соцмережах активно обговорюють і шукають способи боротьби з небезпечними об’єднаннями в інтернеті, які негативно впливають на підлітків і навіть спонукають їх до самогубства, у Ягільниці Чортківського району знайшли їм чудову альтернативу – учні  сільської школи започаткували флешмоб «Чому варто жити».

Самостійно зняли та змонтували відеоролик, у якому розповідають, за що вони люблять життя, пояснюють своїм ровесникам, чому краще жити, аніж померти.

0356

Учні від 7 до 11 класу поміркували над сенсом життя та поділилися власними переконаннями на відео. Естафету передали школярам із сусіднього села Улашківці та всій Україні.

«Люби життя! Воно таке цікаве і казкове», – закликають діти у ролику. Під музику Скрябіна вони розповідають, чому варто жити. Переконують: не зважаючи на всі зовнішні обставини, погоду, політичну ситуацію, важливо, що ми є – молоді і дорослі, худі й не дуже, хлопці та дівчата, красиві й особливі, веселі й буркотливі, ми є такими, якими нас створив Бог. Для когось ми є сенсом життя. Хтось є світлом для нашого… Ми всі такі різні і всі такі схожі. Кожному при народженні дається найбільший скарб – життя. Це найцінніше, що є в кожного з нас.

0365

Ідея акції належить педагогу-організатору Ягільницької школи  Катерині Бегмі. Вона розповідає: вчителів дуже схвилювала інформація про те, що деякі учні є ймовірними учасниками груп «Синій кит». Тож вирішили дуже оперативно діяти.

– Ми запитали своїх учнів, чому потрібно жити, – розповідає Катерина. – Коли почули їх відповіді, подумали, що варто це записати на відео і поділитися цим з усією Україною. Ми разом придумали текст, розподілили репліки, придумали концепцію ролика. Думаю, такий флешмоб нагадує всім нам, для чого ми живемо.

0360

Відзняв і змонтував ролик одинадцятикласник Максим Хом’як.

– Мені було цікаво працювати над цим відео. Я підбирав музику, шукав різні оптимістичні фото в інтернеті, – розповідає хлопець. – Адже такий ролик дуже потрібен сьогодні – він закликає цінувати життя.

На відео діти намагаються переконати своїх ровесників у всій Україні, що жити варто. Кожен має свої аргументи. Семикласниця Зоряна Запухляк переконана: життя роблять цікавішим захоплення. Дівчинка займається музикою.

0366

– Потрібно знайти улюблену справу, спілкуватися з друзями, близькими, – каже вона. – Попереду ще стільки цікавого. У кожного з нас безліч можливостей. Любіть життя, адже воно цього варте!

Зоряна Слота грає у баскетбол. В майбутньому мріє стати вчителем фізкультури. Вона вважає: варто жити заради власних мрій.

Сьогодні оптимістичне відео ягільницьких школярів має тисячі переглядів – завдяки телебаченню про нього дізналася вся Україна.

0363

Відвідини Ягільницької школи залишають дуже позитивні враження. Відчувається, що тут і діти, і  вчителі розуміють одне одного і разом перетворюють навчальний процес у свято. У закладі кажуть: життєствердний флешмоб позитивно вплинув на учнів, тож уже вигадали його продовження.

– На противагу смертельним квестам ми хочемо запровадити гру за життя, – розповідає педагог, співорганізатор акції Тетяна Попіль. – Сподіваюся, що її підтримають діти по всій Україні. До прикладу, в сусідніх Улашківцях вже знімають схоже відео.

Сподіваємося, що вже незабаром у соцмережах з’являться групи добра. У Ягільниці запевняють, що таке поширення добра серед підлітків матиме лише позитивний ефект.

– Життя – це найцінніше, що є в кожного з нас! Воно одне і неповторне! Воно наше і тільки нам обирати як його прожити, переконані школярі.-  Ми обираємо життя! – заявляють вони на всю Україну і закликають до цього своїх ровесників.

 

 

 

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *