На Тернопіллі до війська підуть і фермери, і депутати

На Тернопіллі до війська підуть і фермери, і депутати

В Україні відновили призов на строкову службу. Вже цієї весни до армії покличуть хлопців віком від 18 до 27 років. Відповідний указ підписав Президент України. Згідно з документом, у 2015 році чергові призови громадян України на строкову військову службу пройдуть у квітні-травні та жовтні-листопаді.

Також Петро Порошенко запевняє, що усі військовослужбовці строкової служби не будуть відправлятися у зону АТО. Як повідомив начальник відділу комплектування та призову – заступник обласного військового комісара підполковник Олег Денисюк, призов може здійснюватися як у мирний, так і воєнний час. Призиватимуть на строкову військову службу осіб чоловічої статі, які у період призову досягнуть, або які досягнули 18 років. А от відправці у війська підлягатимуть особи з 20 до 27 років.

У законодавстві відбулися зміни щодо осіб, які мають право на відстрочку. Зокрема, позбулися такої пільги кандидати у народні депутати, депутати сільських і міських рад. Особи, які займалися фермерською діяльністю, раніше мали відстрочку на 3 роки. Тепер цього не буде. Вчителі і медики тепер матимуть право на відстрочку лише за умови, що працюють в сільській місцевості, – повідомив Олег Денисюк. У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них, – йдеться в законі. Зробили зміни і для опікунів, оскільки зараз чоловіки масово почали оформляти на себе опікунство за хворими або старенькими родичами. Тепер відстрочку дають лише за умови, що призовник є офіційно працевлаштований.

Від призову на строкову військову службу в мирний час відповідно до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» звільняються громадяни України:

які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час;

які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *