На Тернопіллі – епідемія хвороби Лайма

На Тернопіллі – епідемія хвороби Лайма

На Тернопіллі різко зросла кількість людей, які захворіли на бореліоз або хворобу Лайма. Ця недуга передається через укус кліщів і є надзвичайно небезпечною для здоров’я людини. Фахівці закликають краян не бути байдужими і обов’язково звертатися до лікарів в разі укусу кліща та віддавати паразита на перевірку в лабораторію.

1

У Тернопільському державному медичному університеті сьогодні активно досліджують епідеміологію хвороби Лайма в Україні, пропонують схеми її лікування та реабілітації і навіть створили Центр дослідження бореліозу.

У співпраці з науковцями Державної Вищої школи імені Папи Іоана Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) тернопільські медики проводили клінічні та лабораторні дослідження на наявність збудника хвороби Лайма у лісників та військових. Це так звані групи ризику, адже вони багато часу проводять у лісах, зелених зонах, на природі.  Результати, шо отримали лікарі, вражають.

– Ми дослідили людей, які можуть мати контакти з кліщами, найперше, усіх лісників Тернопільської області, – розповідає доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марія Шкільна. – Майже половина, 43 відсотки, заражені борелією, тобто, мають антитіла, які є збудником хвороби Лайма. Такі ж дослідження провели у Запорізькій області – там це число становить 60 відсотків. Також перевірили кров у всіх військовослужбовців Тернополя, половина з них також мають антитіла до борелій.

Медики кажуть, заразитися можна не лише від укусу кліща, а й від проміжної стадії його розвитку – німфи. Якщо вона інфікована і потрапить на тіло, на якому є подряпини, існує також небезпека зараження.

– Не варто самим займатися видаленням кліща і самолікуванням, – додає Марія Шкільна. – Адже часто ви не можете видалити кліща повністю, а це може стати причиною інфікування. Обов’язково потрібно занести кліща на перевірку у лабораторію, адже тоді ви будете точно знати, чи він інфікований. Навіть частинка паразита допоможе визначити це.

Сьогодні лише у Тернопільському державному медичному університеті можна точно діагностувати хворобу Лайма, а також детально перевірити, чи є кліщ носієм інфекції.

– Люди дуже часто не помічають укусів кліщів, або не придають їм важливого значення. Хвороба Лайма може не проявлятися роками. А через 10-15 років може проявитися ураженням центральної нервової системи, суглобів, серцево-судинними недугами, можливі летальні випадки. Тому людям, які пам’ятають, що їх кусав колись кліщ, варто прийти до нас в медичний університет і здати кров для перевірки, – розповідає ректор Тернопільського державного медичного університету професор Михайло Корда. – На жаль, дослідження вартісні, бо реактиви закуповуємо за кордоном. Власне, ми беремо кошти лише за витратні матеріали, інші витрати компенсовує університет. Для учасників АТО, співробітників університету обстеження безкоштовне. Надалі в закладі визначатимуть й інші пільгові категорії громадян для обстеження.

Повне обстеження  кліща вартує 260 гривень.  Аналіз крові на наявність збудників бореліозу – 400 гривень.

За допомогою можна звертатися до Тернопільського медичного університету за адресою Майдан Волі, 1, перший поверх. Тут вас скерують у лабораторію, де роблять всі необхідні аналізи. Довідкову інформацію щодо хвороби Лайма ви  зможете отримати за телефоном (097) 57-08-266.

Автор




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    TDMU

    Не зовсім вірно стверджувати “захворіли”, адже інфікування ще не означає наявність захворювання. Тут мова радше йде про те, що у людей є антитіла до борелії, а наявність самого збудника в організмі необхіднл підтвердити іншими методами (зокрема, імуноблотингом).

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *