На Тернопільщині 522 домогосподарства встановили сонячні електростанції (ІНФОГРАФІКА)

На Тернопільщині 522 домогосподарства встановили сонячні електростанції (ІНФОГРАФІКА)

Понад 6 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції (СЕС) загальною потужністю 121 МВт та самостійно забезпечують свої потреби в електроенергії. Майже половину СЕС – близько 3 тисячі – встановлено тільки за 9 місяців цього року.

Для порівняння, ще наприкінці 2014 року було лише близько 20 родин із власними сонячними електростанціями.

Про такий значний попит українців на сонячні панелі та їхню користь розповів Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності на одному з українських телеканалів.

«Додатковий стимул переходити на «чисту» електроенергію – це можливість продавати електроенергію, вироблену СЕС потужністю до 30 кВт, до мережі за «зеленим» тарифом», – зазначив він.

Юрій Шафаренко додав, що новим законопроектом № 8449-д від 05.12.2018 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=8449-%D0%B4&skl=9) передбачається надати право приватним домогосподарствам встановлювати СЕС потужністю до 50 кВт.

Також важливо, що технології виробництва сонячних панелей дешевшають у світі. Відповідно, поступово зменшується вартість встановлення СЕС. Окупність проекту в середньому складає 5-7 років.

До п’ятірки регіонів, де найбільше приватних домогосподарств встановили сонячні панелі, увійшли такі області: Київська – 727; Дніпропетровська – 694; Тернопільська – 522; Кіровоградська – 401;     Івано-Франківська – 363. Про це повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *