На Тернопільщині хочуть вчити школярів 6 днів у тиждень, щоб зекономити газ

На Тернопільщині хочуть вчити школярів 6 днів у тиждень, щоб зекономити газ

shkola

Департамент освіти і науки Тернопільської ОДА розглядає можливість переведення шкіл області на шестиденний робочий тиждень та збільшення зимових канікул.

Такі дії, кажуть освітяни, вимушені, проте необхідні для економії газу.

«Восени Росія може припинити постачання на територію України природного газу, тому завданням освітніх закладів цьогоріч є скорочення його споживання на 30%. Для реалізації цього завдання ми повинні провести комплекс заходів. Це, зокрема, перехід навчальних закладів на альтернативні види палива, заміна старих  котлів, вікон, утеплення горищ і підвалів», – зазначив директор департаменту освіти і науки ТОДА Любомир Крупа.

З метою економії коштів на Тернопільщині дещо зміниться й формат навчального процесу.

«Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 11 червня, впродовж навчального року має бути відпрацьований 171 робочий день. Ми передбачаємо 6-денний робочий тиждень, збільшення зимових канікул, також розглядаємо можливість ущільнення навчального матеріалу», – розповіла заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Свінних.

За інформацією ОДА, скоротивши навчальний процес на один зимовий місяць, освітні заклади області можуть зекономити 4 млн куб. газу, а це близько 40 млн грн.

 

 

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *