НА Тернопільщині побільшало інфікованих кліщів

НА Тернопільщині побільшало інфікованих кліщів

Лікарі-інфекціоністи Тернопільської області відмічають швидке наростання клінічних проявів Лайм-борреліозу у хворих, що вірогідно пов’язано з високою інфікованістю кліщів борреліями.

Спеціалістами діагностичної лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» за 5 місяців поточного року проведено 170 досліджень іксодових кліщів знятих з людей методом темнопольної мікроскопії на інфікованість їх борреліями. У 49 випадках результати позитивні, що становить 27,84%. У той же час, за аналогічний період 2014 року було досліджено 80 кліщів знятих з потерпілих від укусів, лише 13 (16,2%) з яких були інфіковані.

Дані порівняльного аналізу свідчать про високу активність кліщів та ступінь їх інфікованості. За даними лікарів-інфекціоністів інкубаційний період хворих з діагнозом «Лайм – борреліоз» значно скоротився у деяких випадках з 2-3 місяців до 2-3 тижнів. Відмічається типове підвищення температури після укусу іксодового кліща на 2-3 тиждень з появою інтенсивної ерітеми в місці укусу або без неї.

Небезпечним є те, що в окремих випадках громадяни взагалі не фіксують факт укусу і знаходять кліща, який вже насмоктався крові у себе в помешканні або взагалі не знаходять, що значно ускладнює подальшу діагностику та лікування борреліозів.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *