На Тернопільщині зростає кількість біженців

На Тернопільщині зростає кількість біженців

За останні три дні на Тернопільщину прибуло близько 200 людей із східних областей та Криму. За офіційними даними, станом на 1 вересня в області налічується 1101  переселенець. До початку зими очікують, що ця кількість значно збільшиться. Та чи готова до цього область, з’ясовували під час колегії обласні та районні чиновники.

–       Ми вдячні волонтерам, які активно приймають переселених громадян у власних домівках, –  зауважив начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей. – Але невдовзі люди можуть почати масово переїжджати. Тому кожен район повинен мати перелік об’єктів, які відповідають нормам для поселення осіб в осінньо-зимовий період.

Наразі на Тернопільщині можуть прийняти ще 282 осіб. Для їх розміщення є місця у 24 об’єктах державної та комунальної власності. Однак не у всіх районах поспішають приймати біженців.

–       Без проблем працюють штаби у  Бучацькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Підгаєцькому, Чортківському, Заліщицькому районах, – додав Віктор Маслей. – У Бережанському районі немає об’єктів для поселення. У Збаразькому люди відмовляються надавати житло для осіб, які переселились. У решту районах досі не створили моніторингових груп. Обласний штаб не впорається із роботою щодо розселення без підключення райдержадміністрацій та сільських рад.

Відтак керівникам районних штабів дали доручення перевірити дані щодо наявного житла у приватних секторах, гуртожитках та готелях. А також тісно співпрацювати із головами сільських рад.

Голова благодійного фонду «Вікно життя» Ірина Жигунова закликає тернополян не ставитися упереджено до переселенців, не вірити у плітки, які поширюються в області про дитину-біженці , яка розповідає,  що її тато на Сході вбиває бандерівців. За словами жінки, цього випадку не було. Це  підтвердили працівники СБУ.  Водночас  потрібно ретельно перевіряти інформацію щодо людей, які переселяються. Адже серед них бувають псевдобіженці, гастролери або ті, які хочуть отримати подвійну пенсію, не хочуть повертатися додому після завершення бойових дій на місці їхнього постійного проживання.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *