Найчастіше «чистять» квартири, коли власники на роботі

Найчастіше «чистять» квартири, коли власники на роботі

злодійДосі люди тримають коштовності й великі суми грошей у сервізах чи шафках з одягом. Саме там, застерігають міліціонери, злодії шукають їх у першу чергу. Навіть обладнавши вдома сейф, власники квартир забувають про елементарні правила безпеки. Класикою «злодійського жанру» вже стала квартирна крадіжка, скоєна в Тернополі три роки тому. Тоді у підприємця поцупили величезну суму – 120 тисяч доларів готівкою. Гроші були в сейфі, ключ від якого лежав… поряд.

Щоб не стати жертвою «непроханих гостей», варто прислухатися до простих порад, які «Нашому ДНЮ» надали працівники міліції.

–  Квартирних крадіжок на Тернопіллі побільшало – цього року пограбували вже 44 помешкання, – розповідає заступник начальника управління карного розшуку обласної міліції Анатолій Гуска. – 28 з них вдалося розкрити. Найбільше від квартирних злодіїв потерпають мешканці обласного центру, особливу ті, що живуть у мікрорайоні «Сонячному». Там цьогоріч обікрали 19 квартир. Друге місце займає «Дружба», де «почистили» 8 осель, 5 пограбували у Центрі, ще 2 – на Новому світі.

На чуже майно з квартир у Тернополі в основному спокушаються гастролери, кажуть у міліції. Шість квартир обікрав черкащанин. Його впіймали і справа вже в суді. Дві «почистили» сусіди-львів’яни, ще 8 – на рахунку мешканця Франківська.

Злодії в основному йдуть на «промисел» у будні, від 8-ї до 18-ї години, коли власники помешкань на роботі. Як правило, «полюють» на золото та гроші, мобільні телефони. Їх можна  заховати в кишеню й покинути місце злочину непомітним. Тому, за словами правоохоронців, коштовності краще тримати у банку. А якщо й залишати вдома, то варто знайти для них надійний сховок. Насамперед злодії перевіряють меблі – «стінки», які у нас традиційно ставлять у вітальнях, шафи з білизною, а також сервізи і навіть горнятка на кухні. Тож, зрозуміло, цінності у них ховати не варто.

Полегшують роботу грабіжникам і прості замки, які легко зламати, відсутність домофонів у під’їздах. Правоохоронці радять встановлювати як мінімум два замки, які слід міняти кожні 5-7 років. Захисти квартиру допоможуть і подвійні двері.

Власникам квартир на першому та другому поверхах не завадить обладнати вікна решітками. Чимало громадян надалі переконані, що пластикові вікна надійно захищають житло від злодіїв. Насправді ж домушники давно навчилися долати таку перешкоду. Захисні решітки допоможуть вберегти оселю і тим, чиї квартири розташовані на верхніх поверхах, якщо поблизу вікон є пожежні драбини.

Обкрадають любителі легкої наживи і приватні будинки – цього року вже зафіксували 59 таких злочинів: один в Тернополі, решта – в районах області. Характерно, що більшість з них були скоєні, як вказується у міліцейських протоколах, «шляхом вільного доступу». Тобто злодії скористалися легковажністю власників оселі, які забули, покидаючи житло, зачинити двері та всі вікна.

Якщо залишаєте квартиру порожньою на кілька днів, попросіть сусідів припильнувати, щоб біля ваших дверей не крутилися підозрілі особи, кажуть міліціонери. Недавно у Тернополі затримали 42-річного місцевого жителя, який ходив під’їздами та шукав незамкнені двері. Збагатитися таким чином йому вдавалося не раз. Вийти на його слід допомогла пильність одного з мешканців будинку. Нині зловмисник затриманий.

Та кращий захист квартири, доводить практика, це сигналізація. Щоб вберегтися від квартирної крадіжки, можна скористатися послугами Державної служби охорони або ж іншої охоронної структури, якій довіряєте. Вам не тільки встановлять сигналізацію, а й постійно наглядатимуть за квартирою.

До речі, минулого й цього року в Тернополі злодіям не вдалося обчистити жодної оселі, що перебувала під охороною ДСО. А в період свят, кажуть у міліції, мешканці області можуть встановити у своїй квартирі сигналізацією за соціальними цінами. Деталі можна дізнатися за телефонами у Тернополі: 52-55-94, 52-79-89.

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *