Найстаршим моржам Тернополя – 80, наймолодшому – 6 (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У неділю в гідропарку Топільче відсвяткували 30 років з часу заснування клубу любителів зимового плавання «Нептун». Урочистості розпочалися на тому ж місці, де колись моржі-ентузіасти заклали перший камінь майбутнього басейну та будиночку.

DSCF7880 DSCF7750

Історія “Нептуна”: як усе починалось

Тридцять років тому, у 1986-му, в Тернополі вже існувала група диваків, які взимку занурювалися в ополонку на ставі. Все змінилось, коли до компанії моржів взимку приєднався 50-річний Михайло Рибак. Маючи за спиною власний десятирічний досвід моржування та оздоровлення, а ще гарну вдачу до всього, за що б не брався, чоловік зауважив, що місце для купання вибрано невдало – потрібна течія. Де ж її взяти, як не в гідропарку, біля декоративних млинів?

DSCF7876

Отримавши дозвіл, моржі розчистили дно, поставили драбинки. І почали дивувати всіх, хто проїжджав через міст. Адже часом морози були до 27 градусів! Активного чоловіка швидко визнали “головним моржем” Тернополя. 23 листопада 1986 року тернопільська секція зимового плавання відкрила свій перший сезон. А вже в 1989-му вона зросла до ста чоловік та отримала назву «Нептун».

Цікаво та насичено історія клубу до 2011 року викладена на сторінках книги Михайла Рибака “Моржами не народжуються” – усього 120 сторінок, 300 екземплярів. Нині це видання вже стало раритетним.

DSCF7866

Файне місто хоче повернути славу української столиці моржів

На святкування прийшли 80-річні ветерани клубу – Богдан Березович і Богдан Шкільняк. На ювілейну крижану хвилю всіх присутніх налаштували оркестр “Воля” і концерт вихованців будинку культури “Березіль”.

Першими у холодну воду шубовснули наймолодші братики-моржики 6-річний Наум та 11-річний Маркіян Жильченки.

DSCF7702

А згодом з нагоди ювілею провели відкритий чемпіонат Тернополя із зимового плавання. Змагання на 25-метровій дистанції розпочали жінки, за ними холодну воду випробували і чоловіки. Взяли участь у запливі навіть 80-річні ветерани клубу.

Більшість любителів зимового плавання зізнаються: моржувати почали вже дорослими. А разом з цим відступили й хвороби. Учасник змагань із Хоросткова, наприклад, плаває у холодній воді всього три місяці, проте встиг позбутися радикуліту.

DSCF7886

Нинішній голова клубу “Нептун” Богдан Поломацканич впевнений – Тернопіль зможе повернути собі почесне звання української столиці моржів. Адже ще в 1990 році тут уперше відбувся всеукраїнський чемпіонат з зимового плавання, де команда “Нептуна” здобула перше місце. Всеукраїнські змагання приймав Тернопіль також у 2000, 2002 та 2007 роках. Щороку проходили й обласні змагання “Галицькі моржі”. Ще тернополяни успішно брали участь у марафонському 15-кілометровому запливі на Каховському морі у 2001 році.

Наступного року, сподівається Богдан Поломацканич, 50-метровий басейн клубу знову збере моржів з усієї країни та прийматиме всеукраїнський чемпіонат із зимового плавання. А там недалеко і до міжнародних змагань!

DSCF7964

DSCF7775

DSCF7815

DSCF7901

DSCF7785

DSCF7928

DSCF7868

Олена МУДРА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *