Наші паралімпійці кращі у Європі

paraolimp

Паралімпійська збірна України з плавання виграла чемпіонат Європи, який проходив у голландському Ейндховені.

Наші спортсмени завоювали 94 медалі: 37 золотих, 29 срібних і 28 бронзових, ставши кращою командою континентальної першості.

Друге місце у загальному заліку в Росії, яка завоювала на 2 «золота» менше. Замкнула лідируючу трійку Великобританія.

На цьому чемпіонаті наша команда боролась нарівні з 375 спортсменами з 37 країн та була однією з найчисельніших: Україну представив 51 спортсмен.

До речі, команду Росії також представляв 51 плавець. Команда Великобританії  за кількісним складом була другою – 29 спортсменів.

Втім, нашим паралімпійцям вдалось не тільки отримати велику кількість медалей, а й встановити 8 рекордів світу та 10 рекордів Європи.

Найяскравіше в українській команді серед чоловіків виступили полтавчани Євгеній Богодайко, який завоював 7 золотих нагород та 2 срібні, і Дмитро Виноградець, на рахунку якого також 7 золотих, але тільки 1 срібна нагорода..

Серед жінок усіх вразив виступ дебютантки команди — спортсменки з Херсонщини Єлизавети Мерешко: 4 золоті та 2 срібні медалі.