Науковці й аграрії – про те, як українцям заробляти на землі

Чому держава, яка володіє найціннішим світовим багатством – чорноземами, сьогодні перебуває за межею бідності? Українці заробляють на прожиття, збираючи овочі та фрукти у чужоземних панів. Тим часом рідна земля може пишатися не лише садами.

4

Про інноваційний розвиток сільського господарства, де спільно задіяні наука та виробництво, ішлося на агрофорумі, який відбувся в області напередодні свята аграріїв. Головними організаторами програми були Асоціація фермерів та приватних землевласників і Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України, керівником яких є уродженець Заліщиків Іван Томич. А також Львівський національний аграрний університет (ректор – академік НААНУ, професор Володимир Снітинський) і публічний проект «Людина року», «Меценат року» (організатор Сергій Бачинський).

9

Науковці Львівського університету провели конференцію з питань ведення агробізнесу в Україні. Поділилися з присутніми передовими технологіями у галузі рослинництва і тваринництва, сучасною концепцією вирощування овочів та фруктів, яка дозволяє успішно конкурувати з відомими світовими фірмами.

Своє бачення на розвиток сільськогосподарського сектору висловив ректор Подільського державного аграрно-технічного університету професор Володимир Іванишин.

5

Важливою складовою агропромислової політики, наголошували присутні, є регулювання сільськогосподарського ринку, яке нині в Україні, на відміну від Європейського Союзу, практично відсутнє. В умовах недосконалого вітчизняного законодавства нині є також незрозумілим питання про зняття мораторію на продаж землі. Ці та інші цікаві питання стали темою круглого столу агрофоруму.

На урочистому вечорі гостей заходу в туристично-відпочинковому комплексі «МішиН-СіТі» на мальовничій Заліщанщині вітали відомий поет-пісняр, заслужений артист України Анатолій Фіглюк, артисти: дует «Кохана, коханий» з Вінниці, Зоряна Юдін з Івано-Франківська, Надія Гураль з Тернополя та інші виконавці.

Думалося: якщо маємо такі родючі землі, такі неперевершені таланти, значить Україні – багатій, квітучій – бути.

7

Інна ЗАРІЧНА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *