Новостворене підприємство: як «узаконити» керівника?

Новостворене підприємство: як «узаконити» керівника?

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що, відповідно до статті 24 Кодексу Законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тобто, до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до податкової інспекції.

Дане повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до податкової інспекції за місцем їхнього обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком – до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Цей порядок стосується й прийняття (обрання) на посаду керівників юридичних осіб.

Згідно з Постановою КМУ № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», у повідомленні про прийняття на роботу має бути зазначено дату та номер наказу (розпорядження) підприємства, тобто, розпорядчий документ, згідно з яким працівник приймається на роботу.

У разі прийняття керівника на новостворене підприємство, в установу, організацію повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкової інспекції має бути підписане особою, яка тимчасово визначена керівником внутрішніми документами підприємства, установи чи організації.

Детальніше проконсультуватись із даного питання можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10, повідомили у відділі організації роботи Тернопільської ОДПІ.


 
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *