Обидва українські клуби підкорюватимуть Лігу Європи

кубок уєфа

«Динамо» – «Гентгам» – 3-1

Для продовження боротьби в Лізі Європи київському «Динамо» необхідно було перемагати вдома французький «Генгам». Перший матч, який відбувся у Франції, всерйоз змінив ставлення до протистояння між командами. Було дуже багато розмов щодо суддівства словенського рефері Славка Вінчича, який, так би мовити, нарубав дров. Футболісти «Динамо», і сам Сергій Ребров закликали вболівальників підтримати свою команду у матчі-відповіді, так воно и сталося – аншлаг на Олімпійському, божевільна підтримка для української команди у протистоянні з французькими “фермерами”.

Перемога для киян була вже справою честі. Вже на старті матчу не впорався з емоціями Рибалка, який отримав жовту на першій хвилині тайму, а ще через 9-ть хвилин залишив поле через травму Мігель Велозу. Португальця змінив Теодорчик, який у підсумку і вніс великий вклад в перемогу столичного клубу.

Щодо до «Генгаму», то команда діяла за схемою першого матчу – в основному це флангові навісні передачі та простріли уздовж воріт.

З середини тайму кияни таки заволоділи ініціативою, яку потім матеріалізувалиу забитий м’яч – після передачі від Гусєва з кутового павутиння з воріт гостей зняв потужним ударом головою Теодорчик. Гості небезпечно відповіли через 10 хвилин та надійно зіграв на лінії Шовковський.

Після цього небезпечного моменту господарі заспокоїли гру біля своїх воріт, не дозволяючи супернику вибігати в контратаки.

Уже у дебюті другого тайму Динамо подвоїло перевагу в рахунку –гол на свій рахунок записав Віталій Буяльський – 2:0. Втім, деяка нервозність у діях динамівських захисників призвела до того, що французи на 66-й хвилині скоротили розрив у рахунку – 2:1. Раділи гості недовго, адже фактично через 10 хвилин Теодорчик заробив для киян пенальті, який вдало під поперечку реалізував Гусєв.

Після третього гола «Динамо» гра була зупинена через бійку між фанатами у гостьовому секторі. Арбітр у підсумку забрав футболістів з поля, але через 10 хвилин матч був відновлений. У підсумку кияни вистояли, заробивши право представити Україну в 1/8 фіналу Ліги Європи.

«Дніпро» – «Олімпіакос» – 2:2

Дніпропетровці зуміли вийти переможцем двобою з грізним грецьким клубом і пробитися до 1/8 фіналу Ліги Європи. Якщо після першої гри у Києві підопчіним Маркевича трохи допоміг фарт отримати “суху” перемогу над суперником, то у грі в Піреях довелося попрацювати.

Фора у два м`ячі мала стати для дніпропетровців цілком комфортною, але вже на 12-ій хвилині поєдинку у цьому з`явилися великі сумніви. Після однієї з атак греки відкрили рахунок у матчі. На щастя, ще одного швидкого голу гості не дали забити.Натомість на 22-й хвилині Федецький з другої спроби ударом головою зрівняв рахунок – 1:1. Стартові 45 хвилин так і закінчилися нічийним рахунком.

Початок другого тайму «Олімпіакос» провів в атаках, але пропустив швидкий контрвипад «Дніпра» і в результаті через вилучення залишився у меншості. Тим часом український клуб змарнував ще кілька моментів, а на 89-й хвилині нападник господарів з пенальті засвітив на табло рахунок 2:1.

У три компенсовані хвилини «Дніпро» зумів врятуватися від нелогічної поразки – Калінич увійшов у карний майданчик і легко обігравши голкіпера зробив рахунок 2:2.

27 лютого відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи.

Київське «Динамо» в суперники отримало англійський «Евертон», а «Дніпро» – нідерландський «Аякс»

Перші матчі цієї стадії турніру відбудуться 12-го березня, а матчі-відповіді – 19-го березня.