«Оркестрі Волі» – 25!

«Оркестрі Волі» – 25!

Днями свій чвертьстолітній ювілей відзначив тернопільський муніципальний духовий оркестр «Оркестра Волі». З цієї нагоди у Палаці культури «Березіль» відбувся великий святковий концерт. Тернополяни та гості міста, які вщерть заповнили глядацьку залу і впродовж майже трьох годин насолоджувалися чудовою музикою, вітали ювілярів бурхливими оплесками та вигуками «браво!».

orkestra-voli-25-3011

У ролі ведучого, який супроводжував гостей свята мандрівкою до таємничого світу духового мистецтва, виступив відомий тернопільський письменник, музикант, науковець і громадський діяч Олег Герман – «хресний батько» «Оркестри Волі». Олег Михайлович на відмінно справився зі своїм завданням, перетворивши святкове дійство у цікавий і захоплюючий променад сторінками  історії колективу – від витоків до сьогодення.

Як розповів напередодні святкування директор оркестру Володимир Грицай, який уже понад чотирнадцять років є незмінним його керівником, впродовж існування колективу відбулися зміни не лише у його складі. Кардинально, майже на 90 відсотків, оновився і поповнився його музичний репертуар, який створив новий образ «Оркестри Волі». Сьогодні оркестранти виконують понад півтисячі творів і мають можливість забезпечити супровід будь-якої концертної програми.

Таким досягненням навряд чи може похвалитися будь-який духовий колектив, принаймні у Західному регіоні.

– Загалом, – як зауважив Володимир Богданович, – досвід створення подібних духових колективів у тернопільського оркестру переймали не лише оркестри західних та східних регіонів України, а й ближнього зарубіжжя, зокрема Росії. Адже п’ять муніципальних духових оркестрів, які діють у різних містах країни, є прототипами тернопільської «Оркестри Волі». Що стосується творчої співпраці, то тісні дружні стосунки підтримуємо з колегами із Хмельницька, Луцька, Львова, Старокостянтинова (Хмельниччина) та багатьма іншими. Плідна співпраця поєднує нас з духовим відділом тернопільського музичного училища, адже його викладачі та випускники сьогодні грають в оркестрі. Ми пишаємося своїми музикантами і їхніми досягненнями.

А пишатися дійсно є ким і чим. У цьому наочно переконалися всі, хто прийшов насолодитися чарівними звуками духової музики і заодно привітати ювілярів. Бажаючих було чимало: починаючи від міського голови Сергія Надала, який відзначив кращих подяками та іменними годинниками, закінчуючи гостями – колегами по музичному ремеслу. Квіти та пам’ятні подарунки буквально встелили сцену, а ще – слова безмежної вдячності за жертовну відданість її величності Музиці і побажання щастя, добра, нових творчих злетів і здійснення задумів.

Надзвичайно приємною несподіванкою для музикантів став подарунок від управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради. Його керівник Олександр Смик повідомив, що з нагоди ювілею кожен з 44-х членів колективу отримає новий сценічний костюм.

Зал буквально вибухнув оплесками, коли на сцену вийшов ветеран, багаторічний керівник і диригент оркестру Леонід Міллер. Напередодні святкування ювілею «Оркестри Волі» побачила світ його збірка музичних партитур для духового оркестру «Свічка пам’яті». Її  композитор присвятив пам’яті відомих тернопільських авторів, котрі передчасно пішли з життя. Перші примірники йому вручив депутат міської ради Володимир Швайка, який зробив особистий внесок у його видання. Він також привітав з ювілеєм учасників «Оркестри Волі» і вручив ветеранам колективу іменні подарунки – пюпітри для нот.

Самі ж оркестранти за помахом чарівних диригентських паличок заслуженого працівника культури України Володимира Грицая, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Віятика та головного диригента оркестру Мирослава Кушнірика вкладали у кожен виступ усе тепло душі і сердець, які билися в унісон зі звучанням популярних українських та зарубіжних мелодій. Неперевершеним майстерним виконанням сольних номерів полонили учасників та гостей свята заслужені артисти України Роман Бойко та Наталія Лемішка, лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів вокалістів Євген Сопко, солісти Маркіян Плахцінський та Зоряна Вовк. Жоден виступ не залишив байдужих у залі.

У нагороду за подаровані хвилини насолоди професійним духовим мистецтвом глядачі упродовж кількох хвилин стоячи аплодували оркестрантам та організаторам святкового дійства, а на завершення разом заспівали «Многая літа» та виконали державний гімн України.

Хвилиною мовчання, під звуки «Вічної любові» Шарля Азнавура, вшанували пам’ять тих,  чия доля у різні часи тісно перепліталася з долею оркестру.

Любов ГАДОМСЬКА.

Фото Миколи ВАСИЛЕЧКА.

orkestra-voli-25-2839 orkestra-voli-25-2915 orkestra-voli-25-2928 orkestra-voli-25-3022 orkestra-voli-25-3030 orkestra-voli-25-3035

 

Автор

Любов Гадомська

журналіст




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *