Основні аспекти реформування пенсійної системи

Основні аспекти реформування пенсійної системи

Настав час для дуже важливої реформи пенсійного забезпечення, оскільки діюча солідарна система вичерпала свій ресурс. Нова система пенсійного забезпечення передбачає фінансування пенсій з трьох джерел – солідарного, накопичувального і недержавного рівнів. Основними положеннями пенсійної реформи є призначення пенсій за єдиними прозорими принципами, відмова від поділу пенсіонерів на привілейованих і загальну масу, запровадження професійних пенсій для окремих категорій пільговиків, введення накопичувальної системи та розвиток недержавного рівня пенсійного забезпечення. Існуюча солідарна система буде вдосконалена завдяки звільнення від невластивих функцій і скасування з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій. При цьому буде збережено систему професійних пенсій для тих категорій пільговиків, які справді цього заслужили.

Пенсійне забезпечення громадян здійснюватиметься за єдиними для всіх принципами. З наступного року пенсії державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам тощо) призначатимуться на загальних підставах.

Для захисту інтересів осіб, стаж держслужби яких на 01.01.2016 року буде зафіксовано:

  • від 10 до 15 років – при виході таких громадян на пенсію їм компенсуватимуть частину сплачених страхових внесків в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • від 15 до 20 років – 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • понад 20 років – 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Заплановане з 1 січня 2017 року запровадження накопичувального рівня, передбачає, що кожен буде залучений до формування свого пенсійного майбутнього. Пакет законодавчих ініціатив пропонує більш ліберальний принцип входження на накопичувальний рівень. Стати учасником накопичувальної пенсійної системи зможуть не лише українці віком до 35 років, але й до 55-річного віку – на добровільних засадах. Ставка накопичувального внеску людини до Пенсійного фонду зростатиме від 2 відсотків на старті реформи до 7% у 2022 році.

Дуже важливо, що держава гарантує громадянину контроль за збереженням і використанням коштів накопичувальної системи. Під егідою Пенсійного фонду буде створено спеціальний орган, який здійснюватиме публічне адміністрування накопичуваних людьми фінансів. Рада накопичувального фонду на конкурсних засадах залучатиме компанії з управління активами, робота яких, у свою чергу, перебуватиме під контролем влади.

Пенсійна реформа відкриє громадянам нормальне пенсійне майбутнє, дасть потужний сигнал економіці про надходження «довгих грошей» терміном на 20-25 років. Цей ресурс буде використано для забезпечення сталого економічного розвитку нашої країни, розвитку фондового ринку.

Управління Пенсійного фонду України у Тернополі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *