Петро ЛАНДЯК: «Гроші влада додатково витягнула з кишень тернополян»

Петро ЛАНДЯК: «Гроші влада додатково витягнула з кишень тернополян»

Звідки гроші у бюджеті Тернополя, хто саме зменшив території парків на 25 гектарів і до чого призведене «об’єднання громад» у виконанні нашої влади, розповів голова обласного осередку політичної партії «Громадянська позиція» Петро ЛАНДЯК. 

Навипередки змагаються ті, хто приклався до того, що бюджет міста став більшим цього року на 250 мільйонів гривень, якщо порівнювати його з минулорічним.

– Тут і мер міста Сергій Надал, вважаю, нетактовно й неправдиво розповідає, як він «переплюнув» у власних досягненнях усіх своїх попередників, – каже Петро Ландяк. – Та й народні депутати від Тернопільщини хваляться, що зростання бюджету – це їх великі досягнення. Спробую розставити акценти.

Із 1 січня рішенням Верховної Ради введені нові податки і збори. У тому числі акцизний збір від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та нафтопродуктів (бензину і дизпалива) у розмірі 5-ти відсотків. І місто Тернопіль додатково отримає від цього збору 70-75 мільйонів гривень

Із 2016 року люди ще платитимуть податок на житло

Нам потрібно зрозуміти, що це «благо» до бюджету не витягнули з тіньової економіки, яка становить, за різними оцінками, до 50% економіки. А це кошти, які влада додатково витягнула з кишень тернополян і мешканців області через додаткові податки, констатує політик.

– Чи, можливо, мер Тернополя або депутати разом із податківцями скажуть, що я не правий і їм вдалося зменшити відсоток тінізації? – уточнює пан Ландяк. – Переконаний – не скажуть, бо це буде неправдою!

Ще потрібно врахувати, що цього року ввели податок на нежитлову нерухомість і цим залучать до міського бюджету 20-25 млн. грн. А це вже кваліфікує Петро Ландяк черговим тиском на підприємництво.

– Чи, може, народні депутати скажуть, що я не правий? – цікавиться політик. – Інформую, що з 2016 року такий податок будуть сплачувати мешканці міста і області за своє житло! Це буде додатковим податковим тиском на людей! Я паралельно поставлю питання: а чому не ввели податок на акції підприємств, як це успішно функціонує у Франції? Тобто, податок на олігархів?

Чому далі представники влади і ті, хто поруч з ними, безперебійно виводять кошти в офшори? Чому майже безплатно шаленими темпами вимиваються надра області, і кошти ідуть за її межі, цікавиться голова обласного осередку «Громадянської позиції». І констатує: «Таких «чому» є багато»!

– Розумію, що і цьому настане кінець, але щоб це відбулось швидше, залежить від нашої активної громадської позиції, – переконаний політик. – Потрібно ще зазначити, що зростанню бюджету і «великим» залишкам коштів на рахунках казначейства, чим хвалиться влада, спричинилась 300-відсоткова девальвація нашої гривні та її наслідкова інфляція! Просто потрібно говорити правду. А то у представників влади все добре, і вони нібито претендують на нагороди, а народ ледве зводить кінці з кінцями.

І ось цих 250 млн. грн., які від людей отримав Тернопіль, спрямовують на ремонт доріг і тротуарів, дитячих майданчиків, тобто, те, що перед виборами позитивно сприймуть тернополяни. При цьому, нічого не вкладають у дахи, зовнішні мережі, які не витримують додаткових навантажень від нового будівництва… І при цьому ще й нетактовно теперішня влада порівнює себе з попередниками.

Площі парків зменшили на 25 гектарів

– Масова реклама в ЗМІ про те, що попередники Сергія Надала мало що робили і при цьому зменшили площі парків на 25 гектарів, а на нього, «бідного», все звалюють, змусили мене скерувати запит до міськради ще 13 серпня, – повідомив політик. – Я намагався отримати копії всіх рішень про виділення землі попередніми мерами міста у межах існуючих парків. Минув місяць, а відповіді немає досі. За моєю інформацією, попередніми очільниками міста могло бути виділено не більше 1 га землі парків, і це були придорожні смуги, де розташовували заправки та автомийки. А пан Надал з командою пішли значно далі! Прошу його цю інформацію спростувати, якщо я помиляюсь.

Для прикладу, інформує мешканців Тернопільщини Петро Ландяк, смуга дерев від церкви Івана Богослова до вулиці Вербицького, що поблизу 23-ї школи, де розташували автостоянку, належала паркові. З жовтня 2012 року це вже не парк, і будівельники готують цю ділянку до забудови.

– Ця інформація – з достовірних джерел, – заявив політик. – Переконаний, що така афера не пройде – люди не дозволять. Лише можна констатувати: від парку забрали великий шмат і це відбулось завдяки пану Надалу.

Під виглядом децентралізації знищують самоврядування

Останнім часом довелось переглянути чимало різних ток-шоу та передач на ТВ за участю народних депутатів України. Всі – про децентралізацію та добровільне об’єднання територіальних громад.

– Не пощастило мені почути чи побачити жодного чесного і професійного виступу, тому не можу зробити кінцевого висновку, чи наші нардепи брешуть, чи вони далекі від теми, про яку говорять з телеекранів, – каже Петро Ландяк. – Або одне поєднане з іншим.

Дуже прикро, констатує політик. Бо в будь-якому випадку при таких законотворцях доброго результату від децентралізації не буде. Швидше – навпаки.

– Я ще навесні та влітку у своїх постах у «Фейсбуці» і окремих ЗМІ називав децентралізацію у виконанні теперішньої влади України «повною централізацією»! – заявив Петро Ландяк. – У цьому можна переконатись, порівнявши пропозиції щодо змін до Конституції з самим Основним Законом країни.

Префекти, яких пропонує влада в Києві, з їх наглядовими функціями, повноваженнями видавати обов’язкові Акти для виконання всіма суб’єктами діяльності на певній території, включаючи і територіальні громади, а також право зупиняти дію рад і їх рішень – створюють диктат. А не збільшують повноваження на місцях.

– Скажу лаконічно: брехня зашкалює, – заявив політик. – Об’єднання громад у виконанні нашої влади, враховуючи розроблені Урядом критерії для об’єднання громад та без оприлюднення владою результату, на який мали б вийти нові «громади», на моє глибоке переконання, призведе до знищення громад, як таких та ліквідації засад місцевого самоврядування.

Особливо це стосується сільської місцевості, застерігає Петро Ландяк. Місцеве самоврядування і до цього часу не працювало на селі, але для нього хоча б існувало законодавче поле, яким можна було скористатись.

– У даний час, під виглядом «децентралізації», я вважаю, проводиться знищення умов для функціонування самоврядування, – заявив політик. – Не знаю лише, наскільки це робиться свідомо…

При цьому, розпочали експеримент виборів у цих громадах! Знову матимемо клопіт.

– Прошу владу, доки не пізно, зупинити цей процес! – закликає Петро Ландяк. – Такі дії не можна робити з поспіхом і настільки масштабно! Тим паче, робиться це без проведення загальних зборів громад, що є недопустимим. Переконаний, що об’єднанню чи приєднанню може підлягати лише невелика частина депресивних та зникаючих сіл. А спроба ліквідації більше 600 громад і створення на їхньому місці 50-ти – вважаю грубою помилкою влади. І це потрібно негайно зупинити!

До слова, навіть у «президентській» області, де міцні позиції має і голова Верховної Ради Володимир Гройсман, діють дуже обережно. Зі ста так званих об’єднаних громад в Україні, де запланували провести місцеві вибори, на Вінничині лише дві. В той час, коли на Тернопільщині їх 27…

Знаю, що прес-служби владних структур переглядають матеріали у ЗМІ, і доводять інформацію до відома свого керівництва, – каже Петро Ландяк. – Тому закликаю: ще є час і можливість зупинити такий масштабний експеримент у нашій області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *